alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Duyarlı Vatandaşlardan Ormanlık Alanda Çevre Temizliği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Duyarlı Vatandaşlardan Ormanlık Alanda Çevre Temizliği
A
a

Kütahya’Nın Simav İlçesinde Çevreye Duyarlı Vatandaşlar Tarafından, Gölcük Yaylası'nda Çevre Temizliği Yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Simav ilçesinde çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından, Gölcük Yaylası’nda çevre temizliği yapıldı.
Simav’a 15 kilometre uzaklıkta bulunan bin 450 rakımlı Gölcük mesire alanında, gönüllüler tarafından çevre temizliği ve piknik ateşi kontrolleri yapılarak bir farkındalık oluşturuldu.
Eğitimci Adem Bal, çevre bilincini geliştirmek amacıyla Gölcük Yaylası’nda çevre temizliği yaptıklarını ifade etti.
Mehmet Ersoy, “Farkındalık oluşturmak için çevre temizliği yaptık. Vatandaşlarımızdan, piknik sonrası cam şişelerini orman içinde bırakmamalarını tavsiye ettik” dedi.
Çevre bilinci oluşturmak için bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Erhan Korkmaz, çevrede gördükleri çöp ve cam atıkları topladıklarını ifade etti.
Mangal ateşi yakan piknikçilere tavsiyelerde bulunan çevreci Adem Bal, piknik sonrası ateşi bol su ile söndürmeleri gerektiğini söyledi.
Gölcük mesire alanına piknik yapmak için, arkadaşlarıyla birlikte Emet ilçesinden gelen Turgut Kavak, kurallara uygun bir şekilde piknik yaptıklarını belirterek, piknik alanından ateşi söndürerek çöplerini toplayıp ayrılacaklarını ifade etti.
Çevre temizliğini gerçekleştirerek örnek davranış gösteren çevreci ekip, son günlerde Türkiye’de meydana gelen orman yangınlarının Gölcük Yaylası’nda da yaşanmaması adına, piknikçilerin orman yangınlarına karşı duyarlı davranışlar gösterdiklerini belirtti.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat