alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Dpü’De Sigara Bağımlılığı Ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Dpü’De Sigara Bağımlılığı Ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi
A
a

Dpü’De Sigara Bağımlılığı Ve Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu tarafından “Dumansız Kampüs” projesi kapsamında Sigara Bağımlılığı, Bağımlı Gençlere Yaklaşım ve Bağımlılıkla Mücadele konulu eğitim gerçekleştirildi.
Çevrim içi olarak düzenlenen etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal, akademik ve idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı.
Etkinliğin açılışında konuşan Dekan İrfan Terzi, günümüzde insanların bağımlılığın pek çok türüyle mücadele etmek zorunda olduğunu ifade ederek bu konuda özellikle gençlerde oluşturulacak bilincin toplum sağlığı açısından önemine işaret etti. Dekan Yardımcısı Fulya Topçuoğlu Ünal ise, düzenlenen etkinlikle ilgili katılımcıları bilgilendirdi ve “Dumansız Kampüs” projesinin etkinliklerinin tüm hızıyla süreceğini kaydetti.
Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Münire Kardaş ve Büşra Öztürk, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sigara bağımlılığının nedenleri ve bu bağımlılıktan nasıl kurtulunabileceğine ilişkin yöntemlerin anlatıldığı etkinlikte, bağımlılıkla mücadele eden gençlere nasıl yaklaşılması gerektiğine ilişkin öneriler de katılımcılara aktarıldı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat