alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Detay Maxinet'in hesaplarına el konuldu

Videoyu Aç Detay Maxinet'in hesaplarına el konuldu
A
a

Türkiye genelinde 40 bine yakın kişiden, bilgisayarlarını açık bırakarak pazara kazandırmayı vaat eden Detay Maxinet’e yönelik MASAK harekete geçti.

Hazırlanan rapor sonrası sulh ceza hâkimliği 26 Mart'ta şirketin hesaplarına bloke koydu.

MASAK raporunda, piramit sistem kullanılarak dolandırıcılık yapılmış olabileceğine işaret edildi. Sitenin kapatılması için de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) yazı gönderdi. Konu ile ilgili görüşmek istediğimiz şirket yetkililerine ise ulaşılamadı.

Geçen yıl, binlerce üyeden topladığı 25 milyon dolarla sırra kadem basan Kairos sisteminin bir benzeri Detay Maxinet adı verilen sistem üzerinden yürütülüyor. Sen yat bilgisayarın çalışsın demişlerdi o paralara el konuldu. Sisteme şimdiye dek 40 bine yakın kişi üye oldu. Bu kişiler üzerinden toplanan para tutarı ise 100 milyon TL olarak ifade ediliyor. Toplanan paranın bir bölümü, üyelere dağıtıldı.

YENİ ÜYE YAPAN DA KAZANIYOR
Sisteme, 590 dolar veya 1.534 dolarlık üyelik paketleri ile dahil olan kişilere, verilen bilgisayarın, günün belli saatleri açık tutularak kazanç sağlanacağı vaat ediliyor. Ayrıca, sisteme yeni yapılan üyeler üzerinden de ödeme yapılıyor.

BANKA HESAPLARINA BLOKE
Detay Maxinet’e ilişkin başlatılan soruşturma sürecinde önemli bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Detay Telekom San. Ve Tic. Ltd. Şti. ve Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. A.Ş. isimli şirketlerin banka hesaplarına bloke konuldu. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Hakimliği hesaplara yönelik bloke kararını 26 Mart günü verdi. Hakimlik kararı, MASAK’ın hazırladığı rapora dayanıyor. MASAK, yazısında ‘Piramit sistemi kullanılarak dolandırıcılık’ yapılmış olabileceğine işaret edildi.
Sen yat bilgisayarın çalışsın demişlerdi o paralara el konuldu

*Sistemde en yüksek kazancı 'liderler' elde ediyor. Mahmut Akalp'ın aylık kazancının 400-500 bin lira seviyesinde olduğu iddia ediliyor.
 
Kaynak : Dinçer Hmkçe / Hürriyet
1000
icon
aLİ s. 2 Nisan 2018 21:49

ŞİRKET SAHİBİNİN AÇIKLAMALARI https://youtu.be/nnI8JdrGXOk

0 1 Cevap Yaz
Tuna 2 Nisan 2018 12:19

Sistemin kullanicisi olarak, bu sahistan baska kimsenin haber yapmadigi ve nedenini sirketteki herkesin bildigi ama Haber kaynaginizin dogrulugundan emin olmadan yaptiginiz yayincilikla sizde alet oluyorsunuz bu sahsa.Bir tane magdurun olmadigi sirkette magdurlar yaratilarak yapilan haberciligi kiniyorum.siteye erisimde acik hesaplarda yerinde duruyor.Bilginiz olsun.

3 7 Cevap Yaz
Yavuz

Boyle habercilik yerin dibine batsin magdur olmayan insanlari bu sayede magdur edeceksiniz

1 1
Ilhami

Sanal mağdur üretiliyor.maxi net üyesi olarak bi gram magduriyet yaşamadık. Şu saate kadar.sistem hala çalışıyor. Detay batarsa zil takıp oynayın.sayenizde 40.000+ailesi mağdur edilecek.batsın böyle habercilik.hep kopyala yapıştır.

0 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat