alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Depremzedelerin İhtiyaçlarını ’Veren El Alan Eli Görmüyor’ Anlayışıyla Karşılıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Depremzedelerin İhtiyaçlarını ’Veren El Alan Eli Görmüyor’ Anlayışıyla Karşılıyor
A
a

Kütahya Belediyesi, Hilal Market İle Giyimden Hijyen Malzemesine, Çocuk Ve Bebek Ürünlerinden Gıdaya Kadar Şehirdeki Depremzedelerin Her Türlü İhtiyacını Karşılıyor.

Sütiş Eskişehir
Kütahya Belediyesi, kurduğu market ile depremzedelerin birçok ihtiyacını ’veren el alan eli görmüyor’ anlayışıyla karşılıyor.
Deprem bölgesindeki vatandaşların yaralarını sarmak için yardım malzemeleri, iş makineleri, personel, makine ve teçhizat desteğini sürdüren Kütahya Belediyesi, kente gelen depremzedelerin hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalarına da devam ediyor. Kütahya’daki depremzedelere barınma ve psikolojik destek gibi önemli konularda katkı sağlayan Kütahya Belediyesi, Hilal Market ile örnek bir çalışma sergiliyor.
Belediye ve hayırsever vatandaşların destekleriyle temin edilen ürünlerin yer aldığı market, belediye personeli ile gönüllü vatandaşlardan oluşan ekip tarafından koordine ediliyor.
Yardımlarla oluşturulan markete gelen afetzedeler, yaş gruplarına ve bedenlere göre sıralanan kıyafetlerden, hijyen malzemelerinden, gıdadan, bebek ve çocuk ürünlerinden ihtiyacına göre alabiliyor.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, "Ekiplerimiz ve gönüllü olarak görev almak isteyen vatandaşlarımız, Belediyemizin Ana Hizmet Binasında, depremzede misafirlerimizin pek çok ihtiyacını karşılamak için yoğun çaba gösteriyor. Depremin yaşandığı 6 Şubat gününden itibaren dayanışma ile huzuru tesis edebileceğimizin inancıyla büyük bir özveri, vefakarlık, hayırseverlik ve fedakârlık gösteren hemşehrilerimizin; bu birliktelik ruhu hepimizi çok gururlandırdı. Şehrimizde misafir edeceğimiz deprem mağduru vatandaşlarımız için hemşerilerimizin desteği bizim için büyük önem arz ediyor. Hayırsever vatandaşlarımızın getirecekleri kullanılmamış ürünler, gıda malzemeleri, kişisel hijyen malzemeleri, ev gereçleri ile marketimiz büyüyecek ve birçok aileye burada hep birlikte destek olmaya devam edeceğiz" dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat