alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Depremzedeler İçin Soba Üretiyorlar

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Depremzedeler İçin Soba Üretiyorlar
A
a

Kahramanmaraş’Ta Meydana Gelen Ve 10 İli Etkileyen Asrın Felaketi Olarak Nitelendirilen Deprem Sonrası Tüm Ülkede Olduğu Gibi Bilecik’Te De Yardım Seferberliği Başlamıştı. Bilecik’Teki Duyarlı Vatandaşlar Kamu Kurum Ve Kuruluşları Çatısı Altında Soba Ve Uyku Tulumu Üretimine Başladı

Sütiş Eskişehir
Bilecik Teknik Anadolu Lisesi Metal Atölyesi’nde deprem bölgesine gönderilmek üzere soba üretiliyor.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrası tüm ülkede olduğu gibi Bilecik’te de yardım seferberliği başlamıştı. Bilecik’teki duyarlı vatandaşlar kamu kurum ve kuruluşları çatısı altında soba üretimine başladı.
Çalışmaları takip etmek için Bilecik Teknik Anadolu Lisesi Metal Atölyesi’nde ziyaret eden Vali Dr. Kemal Kızılkaya, emek veren herkese duyarlılıkların ötürü teşekkür ederek bu zor günleri el birliyle atlatacaklarını söyledi.
Oluşturulan hava koridoruyla yardım tırlarının Eskişehir’den uçakla deprem bölgelerine daha hızlı bir şekilde gönderildiğini belirten Vali Kızılkaya, üretilen sobaların bir an önce depremzedelere ulaştırılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat