alexa

Deneyimli Kafe Çamlıca'ya çok yakıştı

Videoyu Aç Deneyimli Kafe Çamlıca'ya çok yakıştı
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından 11 bin 860 metrekarelik alan üzerine kurulan Çamlıca Parkı ve Deneyimli Kafe’nin açılışı çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

Belediyesi’nin en beğenilen projelerinden olan Deneyimli Kafelerin 8’incisi Çamlıca Mahallesi’nde düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Grup Müzik Kutusu dinletisi ile başlayan törene Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çamlıca Mahallesi Muhtarı Savaş Hancı, Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı Nurettin Köroğlu, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende ilk konuşmayı Çamlıca Mahallesi Muhtarı Savaş Hancı yaparak, “Tepebaşı Belediyemiz, Çamlıca Mahallemize diğer mahallelerde görerek özendiğimiz Deneyimli Kafe’yi bugün burada gerçekleştirdi. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, hayırlı uğurlu olsun. Çamlıca’ya da böyle bir yer yakışırdı. Ben çok mutlu ve gururluyum, Ahmet Ataç Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

VERİLEN ÇABALARA DEĞDİ
Daha sonra kürsüye gelerek vatandaşlara hitap eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise “Burası artık bizim değil, Eskişehirlilerin, Çamlıcalıların parkı. Yeşil alan oluşturmak o kadar güzel bir şey ki; burasının yapımı özellikleri itibari ile biraz uzun sürdü fakat verilen çabalara değdi. 2009 yılında göreve geldiğimizde Hayrettin Karaca Parkı çalışmalarını başlattık. Orası o yıllarda çöplük halindeydi ve etrafında az katlı, mütevazı evler vardı. Aradan geçen yıllarda bölge çok farklı bir konuma geldi. Şimdi o parkın etrafında çok değerli ve güzel evler yer alıyor, insanlarımız da parktan yararlanıyorlar ve bu güzelliği yaşıyorlar. Burası da çok hoş bir halde değildi, civarda yaşayan dostlarımız da çok şikayet ediyorlardı. Uzun emekler sonrasında çok güzel bir park ortaya çıktı, spora yönelik bir park ortamı hazırlayalım istedik” ifadelerini kullandı.

1 MİLYON METREKARELİK 193 PARK!
Başkan Ataç konuşmasının devamında Tepebaşı Belediyesi’nin kente kazandırdığı park alanlarına değinerek, “Rakamlara göre 2009-2018 yılları arasında yaklaşık 1 milyon metrekarelik 193 park yaptık. Tepebaşı’nda toplam park alanımız ise 2 milyon metrekare, çok ciddi bir alan. Bu yeşil alanlar kentimizde yaşayan insanlarımızın soluk alma noktası oluyor. Özellikle çocuklarımızın parkları değerlendirmesi çok önemli” şeklinde konuştu.

TEPEBAŞI HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK
Çamlıca Parkı’nın içerisinde yer alan Deneyimli Kafe hakkında da bilgiler veren Başkan Ataç, “Burada açtığımız Deneyimli Kafe ile sayımız 8’e ulaştı. Önümüzdeki günlerde Ertuğrulgazi, Kumlubel ve Yeni Bağlar’da 3 Deneyimli Kafe daha açacağız. Deneyimli Kafeler hem kadınlarımızdan hem erkeklerimizden hem de çocuklarımızdan çok ilgi gören yerler. Belediyemiz işletiyor, belirli günlerde kadınlara ve erkeklere yönelik kurslar da düzenleniyor. Çocuklarımız için çeşitli faaliyet alanları sağlanıyor. Özetle tüm mahalle halkının birleştiği, toplandığı ve keyifle kullandığı yerler haline geldi. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, ellerine sağlık. Tepebaşı her şeyin en iyisine layık, daha da güzel şeyler olacak” dedi.

Konuşmaların ardından Çamlıca Parkı ve Deneyimli Kafe’nin açılış kurdelesi Ahmet Ataç, Jale Nur Süllü, Yılmaz Büyükerşen, Kazım Kurt ile davetliler tarafından kesildi ve park alanı gezildi. Bu sırada parkta bulunan kaykay pistinde gerçekleştirilen paten gösterisi vatandaşlardan alkış aldı. Daha sonra Başkan Ataç ve beraberindekiler Deneyimli Kafe’de çay içerek vatandaşlar ile sohbet etti.

ÇAMLICA SAKİNLERİ ÇOK SEVDİ
Açılış törenine katılan mahalle sakinleri Başkan Ataç’a Çamlıca Parkı ve Deneyimli Kafe için teşekkür ederken bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.
Çamlıca Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi’nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Çamlıca Deneyimli Kafe, tıpkı diğerleri gibi vatandaşların hoş zaman geçirmesine büyük katkı sağlayacak. Vatandaşlara yapılan çay servisinin yanı sıra kafede bulunan kütüphane de vatandaşların hizmetinde olacak. 11 bin 860 m2’lik parkta kaykay pisti, gölet, su perdesi, seyir terası, tırmanma pisti, 10 oyundan oluşan kaya parkuru, çocuk oyun alanı ve dinlenme alanları bulunuyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat