alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması

Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması
A
a

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Ülkeme zararı olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” dedi.

EYT son dakika haberi : Fatih, Silivri, Topkapı ve Zeytinburnu Sosyal Güvenlik Merkezi Toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı”

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tutturmuşlar erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi bu sistemle battı. Bizim başımıza bu erken emekliği dolayanlar bunun bedelini ödediler. Bırakalım ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını alsın. Hem erken emeklilikle ideal olan ücreti alamayacak, ikinci bir iş aramak suretiyle işsizliğe öncü olacak. Sosyal güvenlik sistemimizin çökmesini istemelerinin tek sebebi böylece oluşan kaos ortamında siyasi rant hesabıdır. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik hesaplarla yapmayız, yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum; beni bu yola asla teşvik etmeyin. Milletimize fayda neredeyse ona varım, milletime, ülkeme zararın olan şeye asla yokum. Seçim kaybetsek de yokum” dedi.
1000
icon
Kifayetsiz muhterisler... 26 Kasım 2019 15:03

İlk defa seçimi kaybetmekten bahsediyorlar. Zihnen kabullenmiş durumdalar... bakalım sonu nereye varacak ???

0 0 Cevap Yaz
DKC 16 Kasım 2019 17:20

Tabi canım, doğru söylüyor ne gerek var. Eytlileri emekli yapıp maaş vereceğine, en az 4 bin tl maaşlı danışmanları, en az 6bin tl maaşlı bürokratları devlette bol bol işe alabiliriz. Ha az kalsın unutuyordum, birde devlete en az 4bin tl maaşlı binlerce memur işe alabiliriz sahi ya. Bunlar sosyal güvenliği batırmaz.Fakat emeklilik hakkı olan adama hakkını verirsek sistem direkt çöker adam haklı bence..

1 5 Cevap Yaz
Eyt li 16 Kasım 2019 17:18

3600 gösterge bu ülkeye yük gerirmiyo suriyeliler yük getirmiyo vergi afları yük getirmiyo batık müteahiyleri kurtarmak yük getirmiyo şehir hastenelerine ödenen ler yük getirmiyo köprüler için ödenen paralar yük getirmiyo EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR YÜK GETİRİYO ÖYLEMİ BİDE ATAR YAPIYOLAR SEÇİMİ KAYBETSEK BİLE DİYE GÖRDÜK İSTANABUL BELEDİYE SEÇİMLERİNDE SEÇİMİ KAYBETMEMEK İÇİN YAPTIKLARINIZI

1 6 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat