alexa
Eskişehir Keskin Grup

Cumhurbaşkanı Akıncı Eskişehir'e geliyor

Videoyu Aç Cumhurbaşkanı Akıncı Eskişehir'e geliyor
A
a

Kuzey Kıbrız Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak 12 Haziran Salı günü Eskişehir’de yapılacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) açılış törenine katılmak üzere Eskişehir'e geliyor.

Cumhurbaşkanı Akıncı tören için 12 Haziran sabahı KKTC’den Eskişehir'e gelecek. Akıncı’ya, Eskişehir ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu eşlik edecek.

KKTC Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akıncı, 13 Haziran Çarşamba günü öğleden sonra Kıbrıs'a dönecek.

Öte yandan Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre törenin yapılacağı gün Eskişehir'de bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapanacak.

Yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Haziran Salı günü ilimizi ziyaretleri nedeniyle yapılacak etkinliklerde alınacak trafik ve güvenlik tedbirleri kapsamında; Eskişehir Valiliği çevresindeki cadde ve sokaklar, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Eski Atatürk Stadyumu çevresindeki Taşköprü Caddesi, Öğretmenler caddesi ve Stad Sokak, Gazi Yakup Satar Caddesi, Hasan Polatkan Caddesi, Sivrihisar Caddesi, Yunus Emre Caddesi, Lise, Odunpazarı ve Akarbaşı Kavşağı civarı, Kemal Zeytinoğlu Caddesi, Atatürk Bulvarı üzerinde araçların park etmesine izin verilmeyecek, ayrıca bu caddeler geçişler esnasında zaman zaman trafiğe kapatılacaktır. Vatandaşlarımızın 12 Haziran Salı günü saat 00:00’dan itibaren araçlarını yukarıda belirtilen caddeler üzerine park etmemeleri ve trafiğe kapatılacak caddelere alternatif güzergahları kullanmaları, alınan trafik tedbirleri doğrultusunda yetkililerin uyarılarına riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir” diye belirtildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat