alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Çocuklara bilimi sevdiren merkez

Videoyu Aç Çocuklara bilimi sevdiren merkez
A
a

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı içerisinde bulunan Bilim Deney Merkezi, gerçekleştirilen yenileme çalışmaları sonrası da çocuklardan büyük ilgisi görüyor. 2018 yılı içerisinde merkezin yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini belirten yetkililer, çocukların erken yaşta bilime ilgi duymaları amacıyla tüm eğitimcileri ve ebeveynleri merkeze beklediklerini ifade etti

Çocuklara erken yaşta bilimi sevdirmek amacıyla 2012 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından ‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ sloganıyla kurulan Bilim Deney Merkezi, yenilenen yüzüyle ziyaretçilerini kabul ediyor. 3D Kum Havuzu, Fırtına Simülatörü, Periyodik Tablo ve Akıllı Şebekeler deney düzeneklerinin eklendiği merkezde renk çarkları da çocukların büyük ilgisini görüyor. 2018 yılı içerisinde yaklaşık 100 bin kişi tarafından ziyaret edilen merkezde, çocuklar için düzenlenen atölyeler de büyük ilgi görüyor. 

Çocuklara yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, “Bilimi tek gerçek yol gösterici yol olarak gören Ulu Önder Atatürk’ün gösterdiği yolda bu gibi merkezlere ülkemizin çok ihtiyaç duyduğunu düşünüyorum. Endüstri 4.0 denilen günümüzde bilimi ve teknolojiyi yakından takip etmek zorundayız. Başarılı bilim insanları yetiştirmemizin yolu da ancak çocuklara bu sevgiyi erken yaşta aşılayarak olur. Erken yaşta bilimsel bilgiyle uygulamalı olarak tanışan bir zihin, hem merak duygusunu ömür boyu korur hem de merakını gidermek için ancak bilime güvenir. Her yıl on binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Bilim Deney Merkezimizde yaptığımız yeniliklerle bu ilginin daha da arttığını görmek bizleri son derece memnun ediyor. Tüm eğitimcilerin ve ebeveynlerin yarınlarımız olan çocuklarımızı bu merkeze getirmesini ve atölyelerden faydalanmalarını temenni ediyorum” dedi.   

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise merkez hakkında detaylı bilgi almak ve toplu rezervasyonlar için 444 8 236 üzerinden kendileri ile iletişime geçilebileceğini ifade ettiler. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat