alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

CHPli Tezcan: Türkiye’yi Eskişehir gibi dünya markası yapacağız

Videoyu Aç CHPli Tezcan: Türkiye’yi Eskişehir gibi dünya markası yapacağız
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Eskişehir programı kapsamında Seyitgazi ilçemizi ziyaret etti.

Seçime kısa bir süre kala partilerin seçim ziyaretleri tüm hızıyla sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, bugün Seyitgazi'yi ziyaret etti. Seyitgazi'de halka seslenen Tezcan'a CHP Eskişehir örgütü, CHP Eskişehir milletvekili adayları ve belediye başkanları eşlik ettik. CHP Eskişehir Milletvekili adayı Dr. Jale Nur Süllü “Türkiye’yi Eskişehir gibi dünya markası yapmak istiyoruz” diyen CHP Genel Başkan Yardımcımız Bülent Tezcan’a “Biz Hazırız” dedik" mesajı ile sosyal medyada fotoğraflar paylaştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Millet İttifakı’nın demokrasi merkezinde kurulmuş bir ittifak olduğunu belirterek, "Bekir Bozdağ, ’Millet İttifakı’nda acaba bir çatlak meydana getirebilir miyiz’ hesabı içerisine girmiş. Millet İttifakı milletin meclisini, milletin iradesini hakim kılmak üzere kurulmuş bir ittifaktır” dedi.

Eskişehir’e bir dizi program için gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Seyitgazi ilçesinde gerçekleştirdiği mitingin akabinde kente geldi. Burada bir davet salonunda yapılacak program öncesi gazetecilerin karşısına çıkan Tezcan, AK Parti’nin çatışma dilini kullandığını söyledi. Tezcan, “Son dönemde Türkiye’de siyaset çok ciddi bir biçimde kutuplaşma aracı olarak kullanıldı. Özellikle AK Parti Genel Başkanı Erdoğan başta olmak üzere iktidar çatışma dilini tercih ediyor, ayrıştırma dilini tercih ediyor. Bunun üzerinden yeni bir dönemi daha kazanacaklarını sanıyorlar. Ama millet yoruldu artık, bıktı. Gittiğimiz her yerde ‘Huzur istiyoruz’ diyorlar. Türkiye’de iki temel arayış var. Birisi huzur, birisi adalet. Tabii huzuru sağlamak için geçim sıkıntısını ortadan kaldırmak işsizliği yoksulluğu ortadan kaldırmak yatırımın ekonominin güçlü olduğu zenginliğin paylaşıldığı ülke meydana getirmek zorundayız. Bütün planlarımızı, çalışmalarımızı buna göre yürütüyoruz. Buna göre hazırlıklarımızı yaptık” ifadelerini kullandı.

Tezcan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Millet İttifakı eleştirilerine de cevap vererek, “Dediğim gibi biz çatışma üzerinden siyaseti yürütmek istemiyoruz. Bugün hükümet sözcüsü her zaman olduğu gibi alışılagelmiş bir biçimde yine kavga ve çatışma üzerinden kampanya yürütme peşinde. Ve bizim ittifakımıza dil uzatmış, ‘Millet İttifakı nefret ve öfke ittifakı’ demiş. Ben milleti vicdanına bırakıyorum. Alanlara baksınlar, kampanyanın yürütülmesine baksınlar. Nefret dilini kullanan kim, öfke dilini kullanan kim. Cumhur İttifakının içerisinde bir çatlama olduğunu görüyoruz. Yapay bir beraberlik olduğunu görüyoruz. O çatlama her ne pahasına olursa olsun, iktidarı yürütme amacıyla kurulmuş bir iktidar ittifakının sadece ve sadece ayakta kalabilmek adına oluşturulmuş bir ittifakın seçime kadar yürüyebileceği de şüphelidir. Bu çerçevede yakın zamandaki Cumhur İttifakındaki çatlak sesleri duymaya başladık. Bu noktada dikkatleri başka yerlere çekmek için ’Millet İttifakı’nda acaba bir çatlak meydana getirebilir miyiz’ hesabı içerisine girmiş Bekir Bozdağ. Boşuna umutlanmasın, boşuna heveslenmesin. Sayın Bozdağ’a sesleniyorum; Bu boş bir hevestir. Millet İttifakı demokrasi merkezinde kurulmuş bir ittifaktır. Millet İttifakı milletin meclisini, milletin iradesini hakim kılmak üzere kurulmuş bir ittifaktır. Onun için burayla uğraşacaklarına milletin önünde 16 yıldır meydana getirdikleri tahribatı nasıl gidereceklerine ilişkin ele avuca gelir projeler sunsunlar” dedi. Tezcan, basın açıklamasının ardından davet salonunda bugün gerçekleşen Kadir Gecesi programına katılan kadınlarla bir araya geldi.
 
1000
icon
Yalancı çoban 12 Haziran 2018 12:18

Ya siz hiç Eskişehir dışında biyere gittiniz mi daha çöplerini bi sisteme sokmaktan aciz Eskişehir

1 1 Cevap Yaz
Alper 12 Haziran 2018 00:58

Vay vay vay yandı canım keten helva....

2 2 Cevap Yaz
Esen 11 Haziran 2018 21:06

Ulkeyi park yaparak yonetecegini zannediyorlar yazik..En buyuk AKP

2 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat