alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

CHP'den Eskişehir'deki protesto açıklaması

Videoyu Aç CHP'den Eskişehir'deki protesto açıklaması
A
a

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir'de şehit Uzman Çavuş Neşet Gök'ü ailesini ziyareti sonrası protesto edilmesi ile ilgili İl Başkanlığından bir açıklama yapıldı.

Açıklamada "AKP’nin bir mahalle sorumlusu olduğunu tespit ettiğimiz kişi, Genel Başkanımızı ve Cumhuriyet Halk Partisini protesto ederek, HDP ile bir ittifak sürecinde olduğumuzu dile getirmiştir" denildi.

"Değerli basın mensupları, Kıymetli Eskişehirliler, 

6.10.2018 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir’imize geldi. Ziyaret programında ilk olarak Eskişehirli şehidimiz Uzman Çavuş Neşet Gök’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ailemize baş sağlığı dileklerimizi ilettik, bu acıların bir daha yaşanmaması konusundaki temennilerimizi dile getirdik. Şehidimizin ailesi bu ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu acı haberi aldıkları ilk günden itibaren onları yalnız bırakmadığımız ve destek olduğumuz için, teşekkürlerini iletti.
Ziyaretimizin çıkışında AKP’nin bir mahalle sorumlusu olduğunu tespit ettiğimiz kişi, Genel Başkanımızı ve Cumhuriyet Halk Partisini protesto ederek, HDP ile bir ittifak sürecinde olduğumuzu dile getirmiştir.
Şehidimiz üzerinden yapılmaya çalışılan bu kötü siyaset anlayışıyla ilk kez karşılaşmıyoruz. Geçmişten beri bizi PKK ile özdeşleştirmeye çalışan, PKK ile işbirliği içersinde olduğumuzu ifade eden anlayışı esas biz protesto ediyoruz. CHP hiçbir dönemde ne HDP ile ne PKK ile bir işbirliği yapmadı. HDP de mecliste temsil edilen bir parti. HDP’yi terör örgütü olarak görüyorsanız mecliste ne işi var? Bizler, PKK ile işbirliği yapan kim varsa onun karşısındayız ve karşısında da olacağız.
HDP ile İmralı, Oslo, Dolmabahçe görüşmelerini kim yapmıştır? Habur’da PKK’lıları kahraman gibi karşılatanlar kimlerdir?
Teröristler bu mayınları ne zaman döşedi, hangi valinin bilgisi var? Yerini, silahını bilen bizler değiliz.
Dolayısıyla tüm bu açıklamalarımıza istinaden AKP’nin çözüm (bize göre ihanet) sürecinin kronolojik sıralamasına bakmakta fayda görüyorum.
Esas suçlunun kim olduğunu anlamak için bu ihanet sürecini yeniden hatırlamamızda fayda var.……
Bu ülkenin esas gündemi maddesi, ekonomiden eğitime, toplumsal barıştan adalete kadar onarılması gereken birçok konu varken bu yaratılmaya çalışılan çirkin gündem hiçbir zaman kabul görmeyecektir. Bu yanlışları yapan ve esas sorumluları olan AKP zihniyeti Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, milli mücadele kahramanımız İsmet İnönü’ye, milletvekillerimize asla laf uzatamaz.
Hepinize katılımınız için çok teşekkür ediyorum.
Rabia AKMAN
Chp İl Başkanı"
 
1000
icon
ozkan 9 Ekim 2018 08:26

açıklama yapmayla gerçekler değişseydi, ohooo...

0 3 Cevap Yaz
Murat 8 Ekim 2018 23:26

Maalesef ciddi olamıyorsunuz Birlikte iyi sakladıkları diyen kimdi. Daha neler neler.

0 3 Cevap Yaz
Ekrem 8 Ekim 2018 17:54

Yalanmi soyluyor adam.Zihniyetiniz ayni

8 10 Cevap Yaz
Onur 8 Ekim 2018 16:16

Ne farkeder ister mhp ister akp ister chp nin olsun adam yalan söylemedi doğruyu söyledi

8 13 Cevap Yaz
vatandaş 8 Ekim 2018 15:35

öyle olsa bile o vatandaş değil mi. bu dünya da tepkisini dile getiremez mi oluyor

7 11 Cevap Yaz
gülelitay 8 Ekim 2018 15:10

he he inandık

7 11 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat