alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Çamura şekil verdiler

Videoyu Aç Çamura şekil verdiler
A
a

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesindeki zihinsel yetersizliği bulunan bireyler, 12.’si düzenlenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’na katılarak çamura şekil verdi.

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesindeki zihinsel yetersizliği bulunan bireyler, Eski Eti Fabrikası alanında gerçekleşen sempozyum çalışmalarında çamura şekil vererek çeşitli figürler yaptı.

Çamura şekil verdiler

Sempozyum alanını Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın eşliğinde gezerek burada pişmiş toprağın farklı yönlerini de keşfeden bireyler, pişmiş toprağın şekilleniş öyküsünü de yerinde gördü. Ardından uzman eğitmenler eşliğinde gençler, seramiğin ham maddesi kili yoğururken keyifli bir biçimde vakit geçirdi. Başkan Ataç da bu sırada gençlere katılarak onlarla birlikte kil yoğurdu. Burada bir açıklama yapan Ataç, “Burada bulunan gençlerimiz benim için çok özel. Şimdiye kadar onların yapamayacağı, denemekten çekindikleri bir şey görmedim. Çamura da çok güzel şekil veriyorlar. Toprağa heyecanla ve mutlulukla dokunduklarını görmek tarif edilemez bir duygu. Onlarla birlikte olmaktan ve sempozyum alanını gezmekten büyük haz duyuyorum” diye konuştu.

Etkinliğe katılan zihinsel yetersizliği bulunan bireylerin ortaya çıkardıkları figürler, günün anısına kendilerine armağan edildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat