alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Büyükşehir'den çiftçiye 2.5 milyon fide!

Videoyu Aç Büyükşehir'den çiftçiye 2.5 milyon fide!
A
a

Büyükşehir Belediyesi Mihalgazi’de 540 çiftçiye 2.5 milyondan fazla marul fidesi dağıttı. Başkan Büyükerşen vatandaşlara tarım ve hayvancılıkta yapılacak olan projeleri de anlattı

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, tarım ve hayvancılık konusunda büyük ve önemli projeleri olduğunu vurgulayarak, “Mihalıççık’ta Meyve Sebze Kurutma Tesisleri, Eskişehir’de Kuru Meyve Sebze Marketi, Mihalıççık’ta 60 Dekarlık Dut ve Kiraz Bahçesi, İnönü’de 20 Dekarlık Ekşi Karadut ve İpek Böceği Kurutma Tesisleri ve Bahçe, Bozan’da Manda Yetiştiriciliği Projesi, Seyitgazi’de Küçükbaş Hayvan ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi ile Sivrihisar, Mahmudiye, Günyüzü’nde hayvan yetiştiriciliği ve süt üretimi yapan zor durumdaki köylüleri rahatlatacak projeleri hayata geçireceğiz” diyerek, bir dizi müjde verdi.
Törene katılan ve ilk marul fidelerini çiftçilere veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen konuşmasında Mihalgazililerin kendisinden kış aylarında yetiştirmek için marul fidesi istediğini hatırlatarak, “Ben de size söz vermiştim. Size verdiğim bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün yaklaşık 540 çiftçimize 2.5 milyondan fazla Maritima cinsi, kıvırcık marul fidesi dağıtacağız. Domates fidelerinde olduğu gibi marul fidelerine de iyi bakacağınıza, yine hatırı sayılır gelirler elde edeceğinize inancım tam” dedi.

TARIM PROJELERİ
Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık konusunda büyük ve önemli projeleri olduğunu belirterek, Kırsal Kalkınma Projelerini açıkladı. Mihalıççık’a, vatandaşların ürünlerini temiz ve modern koşullarda kurutabilecekleri bir tesis kazandıracaklarını ifade eden Büyükerşen, “ İnşaat çalışmaları başladı bile. Tesis birkaç ay içinde hizmete açılacak. Ayrıca kuruttuğunuz ürünleri, kent merkezinde belediyemizin açacağı bir markette satabilmeniz için de çalışmalara başladık. Ayrıca Mihalıççık’ta vatandaşlarımıza ek gelir sağlamak için 60 dekarlık alanda dut ve kiraz bahçesi yapıyoruz ve ilçeye dev bir mesire alanı kazandırıyoruz. İnönü ilçemizde özellikle kadınlarımızın ekonomik hayata katılması, ev ekonomisine katkıda bulunması amacıyla 20 dekarlık alanda ekonomik değeri yüksek olan ekşi karadut ve ipek böceği kurutma tesislerinin olduğu dev bir bahçe yapıyoruz. Çalışmaları bu yıl içinde bitireceğiz” dedi.
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat