alexa

Büyükerşen ödülü aldı müjdeyi verdi!

Videoyu Aç Büyükerşen ödülü aldı müjdeyi verdi!
A
a

Sanat Akademisi Uluslararası Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği’nden(SAKÜDER) Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e Türk kültür ve sanatına hizmetlerinden dolayı Onur Ödülü verildi. Büyükerşen, Odunpazarı’ndaki sanat projelerinin yakın zamanda hizmete gireceğini müjdeledi.

Gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla hem yurtiçinde hem de yurtdışında Türk kültürüne ve sanatına büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, SAKÜDER’in onur ödülüne layık görüldü. Başkan Büyükerşen, hayatının her anında sanatla iç içe olduğunu, sanata değer verdiğini ifade ederek, “Ne mutlu bana ki gerek Akademi Başkanlığı ve Rektörlük dönemimde gerek Belediye Başkanlığım boyunca Eskişehir’e kültür ve sanat alanında birçok hizmet yapma, tesis ve kurum kazandırma şansım oldu. Eskişehir bugün Türkiye’nin sanat ve kültür kenti olarak da biliniyorsa bunda bizim kurduğumuz sanat kurumları ve tesisleri kadar, bu sanata sahip çıkan, onu benimseyen değerli şehir halkının da büyük payı var. SAKÜDER’in şahsıma tevdi ettiği bu onur ödülünü tüm Eskişehirliler adına kabul ediyorum” dedi.Sanatın ve sanatçıların yanında olarak büyük hizmetler veren SAKÜDER’e onur ödülü için teşekkürlerini de ileten Başkan Büyükerşen, “Eskişehir halkının kültür ve sanat ile iç içe yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Son olarak Tarihi Odunpazarı Bölgesi’nde Sanat Sokağı, Hamam ve Hamam Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi projelerimizi hayata geçirmek için hızla çalışıyoruz. Yakın zamanda hizmete girecektir. Turizm ve kültüre büyük katkı sağlayacak bu yeni projelerimiz Eskişehir’imizin sanat şehri olarak anılmasına büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.
1000
icon
Kadir İNANIR 10 Ocak 2019 00:41

Ne bitmeyen ödülmüş be arkadaş. İddia ediyorum sırf büyükerşene ödül vermek için oluşturulmuş kurumlar ve topluluklar var. Büyük ihtimalle ödül verdikten sonra bunların işlevi bitip lav ediliyordur .

2 2 Cevap Yaz
Ali cenk 9 Ocak 2019 14:08

He he he yav he he anladık anladık.......

8 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat