alexa

Büyükerşen mazbatayı alıp ilk talimatını verdi!

Videoyu Aç Büyükerşen mazbatayı alıp ilk talimatını verdi!
A
a

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen mazbatasını aldıktan sonra ilk talimatını verdi. Büyükerşen, “İlk talimatımı verdim. Adliye önünde yıpranmış halde olan Atatürk Anıtı’nı yenileyeceğiz” dedi.

Eskişehir'de 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında başkanlıkları kesinleşen Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç dün Adliyeden mazbatalarını aldı. Mazbatalarını aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Mazbatamızı nihayet alabildik. Uzatıldı, geçen haftada alabilirdik. Onun nedenlerini biliyorsunuz. Yorum yapmak istemiyorum. Seçimi kazanan bizler değiliz. Seçimi kazanan Eskişehir ve Eskişehir halkı oldu. Eskişehir seçmenleri oldu. Bütün Eskişehir halkını kutluyorum. Oy verenlere vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Seçimin ertesi gününden itibaren seçimi kaybettiğini anlayan adaylar, sırayla milletvekilleri dahil, bizi tebrik ettiler, teşekkür ettiler. Ama sonra alınan talimat doğrultusunda itirazlara başladılar, itirazlar süreyi uzattı. Aslında bu geçen süre bizim hizmet bakımından az da olsa bizim için kayıp” dedi. Mecliste sağlanan çoğunlukla ilgili konuşan Büyükerşen, “Eskişehirli son beş yılda Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kimlerin neler yaptığı çok iyi izledi onun içinde cevabını sandıkta verdi” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE EKİPLERİNE İLK TALİMAT

Büyükerşen ayrıca ilk talimatını da verdiğini belirterek “Benim yapıp hediye ettiğim Adliye önündeki Atatürk heykeli, tabiat şartlarından dolayı tahrip olmuş. Belediye ekiplerine heykelin tamir edilmesi için talimat verdim” dedi.

ÖNEMLİ OLAN HİZMET

Mazbatasını alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, herkese hayırlı olmasını dileyerek “Odunpazarı seçim bölgesinde yapılan itirazlar biraz işi uzattı. Esas olan insanların itiraz hakkına biraz saygı göstermektir. Ama itirazlardan sonra seçim kurullarının verdiği kararlar, hukuki gerekçelerden yoksundur. Nitekim Yüksek Seçim Kurulu da bunu kabul etti. Usulen yapılan, işi uzatmak için yapılan, seçim sonuçlarına şaibe düşürmek amacıyla yapılan, iyi niyetli olmadığını bütün Eskişehir biliyor. Hayırlı uğurlu olsun. Bizim için önemli olan hizmettir. Bu hizmeti de en iyi şekilde yapacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

PARTİ ROZETLERİNİ ÇIKARTTIK

​Öncelikli hedeflerinin üç belediyeyi de almak olduğuna dikkat çeken Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bundan hiçbir endişem yoktu. Ama kırsaldan da belediyeyi alınca işimiz rahatladı. Tabi tek amacımız var, hizmet etmek. Eskişehir halkı her zaman bildiğini yaptı. Bizleri seçti. Biz de parti rozetleri tekrar çıkardık. Yeni rozetimizi taktık o açıdan, Eskişehir’imize hayırlı olsun” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat