alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Büyükerşen makamını minik başkana bıraktı

Videoyu Aç Büyükerşen makamını minik başkana bıraktı
A
a

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına oturan Dr. Halil Akkurt Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Şevval Yüce 23 Nisan mesajını paylaştı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Dr. Halil Akkurt Ortaokulu 6.sınıf öğrencisi Şevval Yüce sembolik olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. Şevval Yüce’ye sınıf arkadaşı Ferhat Berkay Eriş de eşlik etti. Minik başkan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’de hayata geçirdiği projeleri çok beğendiğini belirterek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine vurgu yaptı. Şevval Yüce “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in bizlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde bu makamda oturmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Yarınlarımızın güvencesi olarak bizlere hediye edilen bu bayram dünyada ilk ve tek olma özelliği ile Atamızın bizlere ne kadar güvendiğini göstermektedir. Bizler de geleceğin büyükleri olarak Atamızın bize olan güvenini boşa çıkarmamak için uyanık ve bilinçli olmalıyız. Onun hedef olarak gösterdiği yüksek medeniyetler seviyesine ancak çok kitap okuyarak ve çalışarak ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükerşen ise tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Büyükerşen “Çocuklar bizim geleceğimiz. Sevgili Şevval yaptığı konuşmayla Atatürk’ün onlara emanet ettiği Cumhuriyet’in emin ellerde olduğunu bir kez daha gösterdi. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizi emanet ettiği çocuklarımızı önemsiyor ve onlar için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Yılmaz Büyükerşen, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat