alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Büyükerşen’den Eskişehirspor için flaş öneri!

Videoyu Aç Büyükerşen’den Eskişehirspor için flaş öneri!
A
a

Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Yılmaz Büyükerşen başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında 2018 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Başkan Büyükerşen, “Ortak çözümler ortak projeler bu şehir için kazanç olur” dedi. Büyükerşen, Eskişehirspor için ise öneml bir öneride bulundu.

Faaliyet raporunun görüşülmesi esnasında meclise Aydın Ünlüce başkanlık yaptı. İlk olarak meclis çoğunluğuna sahip olan CHP gurubu adına söz alan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Stratejik şekilde Eskişehir'in temel ihtiyaçlarını gözeterek bir plan hazırlanmış. 5 yıllık süreç 31 Mart'ta hemşehrilerimiz tarafından aklandı. Bunun için Başkanımız Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür ederim. Kaliteli hizmetlerle özgün belediye olma anlayışını sürdürmüştür. Modern ve çevreci otoparklar hizmete sunuldu. Kent meydanı hizmete açıldı. Beton yol uygulaması başlatıldı. Kırsala yönelik pek çok proje gerçekleştirildi. Şehrin daha yeşil olması için çalışmalar yapılmıştır" dedi. 

TAM YETKİLİ OLARAK SEÇİLDİ 

Kurt’un konuşmasının ardından AK Parti Grubu adına konuşan Murat Özcan, "5’inci kez seçilme başarısı gösteren Yılmaz Büyükerşen'i tebrik ederim. Sayın Büyükerşen tam yetkili olarak belediye başkanı seçilmiştir. Eleştirel üslupla konuşma hakkımız kalmamıştır. Bunu 2019 yılına saklıyoruz. Ancak, Eskişehir'imizi bekleyen ciddi sorunlar vardır. Eskişehir'deki sorunlara ilişkin bizim de görüşlerimiz alınırsa şeref ve onurla bu görevlerde oluruz. İmar problemlerimiz var. Bu imar sorunun çözülmesi için ada bazında imar açılmalıdır. Bu konuda sayın başkana destek vereceğiz. Çevreyollarımızda alışveriş yapılacak yerler yoktur. Trafik sorunu söz konusudur. Bu konuda yapılacak çalışmada bizde varız. Kaçak kesim söz konusudur. Küçük ilçelere yapılacak tesislerle hayvancılığı ve ilçelerimizi kalkındıracaktır. Ciddi bir öğrenci nüfus var. Üretime dayalı alanlarda göremiyoruz. Sanat ve zanaat alanında öğrencilerimize yönelik çalışmalarda bizde yer almak istiyoruz. Eskişehirspor ile yaşanan polemikleri bir kenara bırakmak istiyoruz. Eskişehirspor'umuz ciddi bir darboğazdadır. Göz göre göre yok olmasını istemiyoruz. Belediyemizin yapacağı katkılara bizde destek vermek istiyoruz. Bilgi ve beceri, tecrübe ve bütçenin birleşmesiyle güzel işler yapılacağı kanaatindeyim" ifadelerini kullandı.

5 YILDIR HASRETTİK 

Özcan’ın konuşmasının ardından söz hakkını kullanan Başkan Yılmaz Büyükerşen, sözlerine Özcan’a teşekkür ederek başlayarak, “5 yıldır hasret olduğumuz konuşma anlayışı. Örnek teşkil edecek konuşmadır. Sorunlar var. Nüfus büyüyorsa sorunlar da vardır. Kaynak meselesi sorunu vardır. Türkiye olarak ekonomik krizden geçiyoruz. Bu kriz inşallah çeker gider. Yeni kaynakların verimli kullanılmasıyla bu sorunlar aşılır. Ortak çözümler ortak projeler bu şehir için kazanç olur. Bugüne kadar hep bunu bekledik. Önceden AKP il başkanını ziyaret ederek partili arkadaşlarla konuşun onlar bu projeleri meclise getirsin demiştim. Ama maalesef uygulama olmadı” dedi. Trafik sorunu eleştirilerine de yanıt veren Başkan Büyükerşen, “Eskişehir'de çevre yolu yok. Projelerde var. Halihazırda çevreyolu olarak bildiğimiz yol şehri ortadan bölen il yoludur. Güney ve Kuzey çevreyolu yapılırsa trafik sorununa da büyük çözüm getirecektir. Mezbaha ile ilgili sorun ise, mezbaha konusunu üstlenmeliyiz ancak mezbaha kuracağımız anlamına gelmez. Beylikova et kombina tesisi canlandırılmalı” diye konuştu. 

ESKİŞEHİRSPOR İÇİN ÖNEMLİ ÖNERİ

Eskişehirspor konusunda Özcan’a yanıt veren Büyükerşen, “Eskişehirspor Eskişehir'in markasıdır. Talihsizliği şudur. Son zamanlarda ne yazık ki iş becerenlerin, dürüst yönetenlerin değil atını dağdan atlatan birtakım yöneticilerin eline kalmıştır. Carcur edilmiştir. Hesap sorulamaz hale gelmiştir. Bütün istekleri para, para, para olmuştur. Aldıkları parayı da carcur edip takımı perişan hale getirip, kulübü ortada bırakmışlardır. Bunlar yönetici değil yok edicilerdir. Tek akıllıca iş vardır. Evvela dernek statüsünde çıkın. GS, BJK ve FB ile mi rekabet edeceksiniz dernek statüsü ile bu olmaz, hemen şirket olun. 3-4 yıllık plan yapın. Ama beni dinlemiyorlar” sözleriyle bazı eski yönetimleri eleştirdi. Konuşmaların ardından 2018 yılı faaliyet raporu oybirliğiyle kabul edildi.
1000
icon
Sezar63 21 Nisan 2019 11:58

Hoca 20 yıldır aynı şeyi söylüyor. Ama bazı siyaset ve para kölelerinin işine gelmedi şimdiye kadar. Yolun sonundayız. Bakalım bu yönetim ne yapacak?

1 0 Cevap Yaz
esquires 19 Nisan 2019 15:10

hoca ne derse doğrudur dinleyin artık şu adamı

1 7 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat