alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Büyükerşen'den altın kız Sümeyye'ye altın

Videoyu Aç Büyükerşen'den altın kız Sümeyye'ye altın
A
a

Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda ülkemize altın madalya kazandıran Sümeyye Boyacı’ya, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Meclisi adına Başkan Büyükerşen beş cumhuriyet altını, Ak Parti, CHP ve MHP grupları da birer cumhuriyet altını taktılar.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcusu Paralimpik Yüzme Dünya ve Avrupa Şampiyonu altın kızı Sümeyye Boyacı’ya, Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararla toplantı öncesi cumhuriyet altınları ile ödüllendirildi.
 
Paralimpik Oyunları’nda 4 ay içinde art arda Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan ve İstiklal Marşımız dinleten Eskişehir’in gururu Sümeyye Boyacı ve antrenörü Mehmet Kartal Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi. Eylül ayı meclis toplantısı öncesi Başkan Büyükerşen tarafından kürsüye çağrılan altın kız Sümeyye Boyacı ve antrenörüne meclis adına 5’er cumhuriyet altını verildi. Daha sonra Ak Parti Grup Başkanı Ahmet Yapıcı, CHP Grup Başkanı Kazım Kurt ve MHP adına Muhsin Doğan Sümeyye Boyacı’ya birer cumhuriyet altını taktılar.
 
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanını ve antrenörlerini Sümeyye Boyacı ve yetiştirdikleri başarılı sporcular için kutladı.
 
1000
icon
Mehmet KILINÇ 14 Eylül 2018 20:39

🇹🇷 Altın kızımız Sümeyye'yi bizde tebrik eder,başarılarını n devamını dileriz. 🇹🇷

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat