alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

Bursa'da 17 öğrenci yemekten zehirlendi

Videoyu Aç Bursa'da 17 öğrenci yemekten zehirlendi
A
a

Bursa'da Uludağ Üniversitesi kampüsünde bulunan KYK kız öğrenci yurdunda yaşanan toplu gıda zehirlenmesi nedeniyle 17 öğrenci hastanelik oldu. Hastanede yapılan müdahale sonrası 8 öğrenci taburcu edilirken, 9 öğrenci ise müşahede altında tutuldu.

Bursa'da Uludağ Üniversitesi kampüsünde bulunan KYK kız öğrenci yurdunda yaşanan toplu gıda zehirlenmesi nedeniyle 17 öğrenci hastanelik oldu. Hastanede yapılan müdahale sonrası 8 öğrenci taburcu edilirken, 9 öğrencinin ise müşahede altında tutuldu. Yurttaki yemeklerin taşeron bir şirket tarafından hazırlandığı öğrenildi.

ZEHİRLENME BELİRTİLERİ GÖRÜLDÜ

Olay, Uludağ Üniversite'sinde meydana geldi.İddiaya göre, kampüs içerisinde bulunan Halime Hatun Öğrenci Yurdunda akşam yemeğinde 'irmik tatlısı' yiyen bazı öğrenciler mide bulantısı yaşadı. Mide bulantısı, ateş, ishal gibi şikayetleri bulunan öğrencilerden 4'ü kendi imkanları ile 13 öğrenci ise ambulans ile Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

17 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Mide bulantısı, ishal ve baş dönmesi yaşayan 4 öğrenci kendi imkanları ile hastaneye gitti. Hastanede tedavi edildikten sonra gıda zehirlenmesi şüphesinin üzerine yurda çok sayıda ambulans sevk edildi. Mide bulantısı yaşayan 13 üniversite öğrencisi, ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

8 ÖĞRENCİ TABURCU EDİLDİ

Hastanede yapılan müdahale sonrası 8 öğrenci taburcu edilirken, 9 öğrencinin ise kontrol amaçlı hastanede müşahede altında tutularak tedavilerine devam edildiği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öte yandan Kız Öğrenci yurdu önünde ambulansların hazırda bekletildiği görülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Öğrencilerin yediği yemeklerden alınan numuneler tahlile gönderildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat