alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bu Pazarda Her Şey Ev Yapımı Ve Doğal

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bu Pazarda Her Şey Ev Yapımı Ve Doğal
A
a

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesinde Ev Yapımı Peynir, Yoğurt Gibi Doğal Ürünlerin Satıldığı ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ Sadece İlçe Halkından Değil İlçe Dışından Gelen Vatandaşlar Tarafından Da Yoğun İlgi Görüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde ev yapımı peynir, yoğurt gibi doğal ürünlerin satıldığı ‘Yöresel Ürünler Pazarı’ sadece ilçe halkından değil ilçe dışından gelen vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi görüyor.
Şuhut’ta kurulan Yöresel Ürünler Pazarında yöresel ürünler görücüye çıkıyor. Pazar esnafı evlerinde yaptıkları peynir, yoğurt, tereyağı ve kaymak gibi yöresel ürünleri satmak için akşam saatlerine kadar tezgahlarının başında bekliyor. Pazarda ev yapımı peynir 70 ile 80 TL arasında, yoğurt ise 125 ile 135 TL arasında, kaymak 50 TL, tereyağının kilosu ise 145 TL’den alıcı buluyor. Doğal ve yöresel ürünlerden almak için pazara ilçe dışından da müşterilerin gelirken, vatandaşların en çok yoğurt ve peynire ilgi gösterdikleri belirtildi.
Pazarcı esnafı Hasibe Düzdaş, sabah erken saatlerde pazara gelip tezgah açtıklarını kaydederek, “Akşama kadar buradayız, ürünleri kendim yapıyorum ve satıyorum. Peynir 80-85 TL arasında, tereyağını 130 TL’ye veriyorum” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat