alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Bu çocuklar pirana gibi olacaklar!

Videoyu Aç Bu çocuklar pirana gibi olacaklar!
A
a

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mustafa Akgören Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Eskişehir Şubesi tarafından ağırlandı.

Eskişehirspor haberleri...

Takımın iyi gitmeye başlamasının ardından, TFF ve FİFA’daki bazı dosyalardan dolayı taciz edilmeye başlandıklarını söyleyen Başkan Mustafa Akgören, “Yüzlerce, binlerce söz verilmiş tutulmamış. Bugüne kadar gelinen süreçte ödemeleri biz karşıladık. Bundan sonra da karşılamaya devam edeceğiz. Fakat tehlikeleri önlemek için bu sezon sonuna kadar 10 milyon TL kaynağa ihtiyacımız var” dedi.

İMAJINI DÜZELTİYORUZ

Göreve geldikleri günden itibaren kulübün içinde bulunduğu sorunları çözmek için büyük emek harcadıklarını aktaran Akgören, “Ülkemizde futbolla ilgilenen kim varsa Eskişehirspor’un sorunlarını biliyor. Eskişehirspor çok zaman harcanması gereken bir yer. En büyük hedefimiz Eskişehirspor’un negatife giden imajını geri getirmek. Eskişehirspor’un son 10 seneden bu yana kaybolan imajını kazanmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

TOKO VE PİNTO KRİZİ

FİFA dosyalarını da değerlendiren Akgören, “TFF’de ve FIFA’da bizi bekleyen problemler var. Sürekli avukatların tacizindeyiz. Takım iyi gitmeye başlayınca puanımız 13 oldu direkt taciz başladı. Kendilerine göre de haklı olabilirler. Bütün sıkıntılı dosyalara hakimiz. Avukatlarla dostluk seviyesine geldik. Onlar da 3-4 yıldır bize söz veriliyor diyorlar. Mesela Toko ile dün kendim görüştüm. Toko ile görüşmeye başladık. Pinto haklı, Toko haklı, herkes haklı. Çocuklar öyle şeyler anlatıyorlar ki üzülüyorum. Pinto 500 bin Avro ödemesini bekliyor. Toko’ya 145 bin Avro ödeme yapılmalı. Avukatı dosyayı FİFA’ya vermek istiyor. Yönetim olarak önceliğimiz bu dosyaları çözmek. Fakat şehrin deştiği olmadan bunu çözmemiz imkansız.

10 MİLYON TL LAZIM

Bu yüzden bizim acil paraya ihtiyacımız var. Zamanında bu oyuncularla sözleşme yapılmış. Sözleşmedeki rakamlar ayrı konu tartışılır ama o sözleşme imzalanmış. İmzalandıysa futbolcuya bu parayı ödeyeceksin. Ödeyemiyoruz, aylardır da ödenmemiş. Yüzlerce, binlerce söz verilmiş tutulmamış. Bugüne kadar gelinen süreçte ödemeleri biz karşıladık. Bundan sonra da karşılamaya devam edeceğiz. Fakat tehlikeleri önlemek için bu sezon sonuna kadar 10 milyon TL kaynağa ihtiyacımız var” dedi.

PROJELER BEKLİYOR

Eskişehirspor’u kurtaracak projeler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini de söyleyen Akgören, “Bu projeleri elbette herkes merak ediyor. Bu projeler hemen hayata geçsin de biraz rahatlayalım demeyi bu kentte benden daha çok kimse istemiyordur. Ne zaman olacak bilmiyorum ama olacak. Bu projelerin olumlu sonuçlanmasını beklerken de kulübün işleyişi açısından harcamalar yapmamız gerekiyor. Sürekli paralar bulmaya çalışıyoruz” dedi.

HOCAMIZA VE GENÇLERE GÜVENİYORUZ

Teknik direktör Mustafa Özer ve genç oyuncularla iyi bir hava yakaladıklarını aktaran başkan Akgören, “Hocamıza çok güveniyoruz. Yönetim olarak kendisinden çok memnunuz. Saha içerisinde alınan sonuçlar ortada. 4 maçta 8 puan ile yoluna devam ediyor. 3-4 hafta sonra farklı bir takım ortaya çıkacak. Bu adamlar geçen senenin ilk devresinde oynadılar. Toplam 34 haftada 1-2 maç oynadılar. Maç eksikleri var. Biz antrenman topçusu olduk düşüncesi zihinlerine yerleşmiş. Bu çocuklar 3 hafta sonra, ligin son çeyreğine girildiğinde pirana gibi olacaklar, kimseye nefes aldırmayacaklar. Ben bu saatten sonra takımın yenileceğini düşünmüyorum. Gençlerimize güveniyoruz” dedi.

 
1000
icon
Bayram 6 Şubat 2020 19:03

Takım iyi Altınordu’yu yeneriz orta sahada uzun vadeli pas alış verişi yapıp Mete Kaan’ı takım oyunu oynatırsak şut özellikle kale cephesinden ne olursa olsun vurursak maçı alırız ilk yarı kalecilerinin sayesinde maçı aldılar seyirci+orta saha pas+şut Altınordu’yu deviririz büyütelicek bir konu yok bu maçı alırsak takım ayrı bir havada olup diğer maçlara ayrı havada ve öz güvenli çıkar bizim çocuklar abilerinde bravo ayrıca

0 2 Cevap Yaz
Esesli 6 Şubat 2020 17:45

Bu takım yenilmez

0 2 Cevap Yaz
ESESLEE 6 Şubat 2020 10:49

SON 4 MAÇTIR YAŞ ORTALAMASI İTİBARİ İLE DENGİMİZ OLMAYAN TAKIMLARLA OYNADIK VE BU MAÇLARDAN 2 BERABERLİK 2 DE GALİBİYET ALDIK HATTA ADANASPOR MAÇINI DA ALABİLİRDİK. ŞİMDİ RAKİP ALTINORDU VE BİZİM GİBİ GENÇ Bİ TAKIM. BAKALIM BU MAÇTA NE OLACAK ÇOK MERAK EDİYORUM. UMARIM KENDİ SAHAMIZDA 3-4 TANE GOL YİYİPTE SAHADAN MAĞLUP AYRILMAYIZ. RAKİBİN SON 11 MAÇTA TEK MAĞLUBİYETİ VAR. GOL YOLLARINDA SORUN YAŞAMIYORLAR KOLAY GOL YEMİYORLAR 90 DK FULL KOŞUYORLAR. KAZANIRSAK BÜYÜK BAŞARI AMA ZOR MAALESEF

5 2 Cevap Yaz
Kızılcıklı Tayfa 6 Şubat 2020 10:40

Başkan pilot takımız olsun kendi ilçelerimizden Sivrihisar veya çifteler olabilir destekleyelim ve bölgesel amatör lige ve 3.lige yükseltip kendi futbolcularımıza tecrübe kazandiralim...Eskişehir futbol şehri diyoruz alt liglerde bitane takimimiz yok...

0 5 Cevap Yaz
football

Bu dediğiniz dile getirildiğinde Eskişehir'de hain ilan ediliyorsunuz.Çok acil yeni profesyonel takımlar çıkarmamız lazım bu büyütülmüş şehrimizden..

0 3
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat