alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Brüksel’De Korona Virüsten Ölen Gurbetçi Memleketinde Toprağa Verildi

Videoyu Aç Brüksel’De Korona Virüsten Ölen Gurbetçi Memleketinde Toprağa Verildi
A
a

Brüksel’De Yaşayan Bir Vatandaşın Korona Virüs Covid-19 Salgınına Yakalanması Nedeniyle Hayatını Kaybetmesi Sonucu Getirildiği Memleketi Afyonkarahisar’In Emirdağ İlçesinde Defnedildi.

Brüksel’de yaşayan ve Korona virüs Covid-19 sebebi ile hayatını kaybeden gurbetçi vatandaş, memleketi Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde defnedildi.
Uzun süredir Brüksel’de yaşayan ve aslen Emirdağ ilçesinin Gömü Beldesinden olan Şakir Gönen isimli gurbetçi, geçtiğimiz günlerde Korona virüs Covid-19 salgınına yakalandı. Bir süre hastanede tedavi gören gurbetçi hayatını kaybetti. Daha sonra cenazesi uçak ile Türkiye’ye getirilen gurbetçi vatandaşın defni için memleketi Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesi Gömü beldesinde ekip oluşturuldu. Özel kıyafetle izale edilen ekipler dün gece iş makinesi yardımıyla açılan mezarda Korona virüs Covid-19’dan hayatını kaybeden vatandaşı jandarma nezaretinde toprağa verdi. Dini vecibeler yerine getirilirken, vatandaşın defnini Gömü Belediye Başkanı Hakkı Tekin de yakından takip etti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Anadolu Gazetesini Facebook'ta da takip edin, habersiz kalmayın!