alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Birinin freni bozuk, birini şoförü alkollü!

Videoyu Aç Birinin freni bozuk, birini şoförü alkollü!
A
a

Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde polisin denetimi ile ortaya çıkan olay vatandaşı hayrete düşürürken, 33 kişinin de canını polis kurtardı!

Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminalinde denetim yapan polis ekipleri, fren sisteminin arızalı olduğunu tespit ettiği bir yolcu otobüsünü otogardan çıkışına izin vermezken, önceki seferinde yasal süreyi aşarak araç kullanan sürücüsüne idari para cezası uygulandı. Firmanın tahsis ettiği ve yapılan kontrolde alkollü olduğu belirtilen ikinci otobüsün sürücüsüne de idari para cezası uygulanarak ehliyetine 6 ay el konuldu. 

Freni bozuk, tahsis edilen otobüsün şoförü alkollü...
Edinilen bilgilere göre, Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde denetim yapan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, 33 yolcu ile Eskişehir'den Antalya'ya gidecek olan C.D. idaresindeki 07 ACV 244 plakalı otobüs üzerinde kontrol yaptı. Önceki seferinde 9 saat 40 dakika araç kullanarak yasal süreyi aşan C.D.'ye idari para cezası uygulandı.
Fren sisteminin arızalı olduğu tespit edilen otobüsün otogardan çıkış yapılmasına izin verilmemesi üzerine firma, tahsis ettiği başka bir otobüs ile yolcuları Antalya'ya gönderilmek istedi. Bu otobüsü kullanacak şoför Ö.E.'nin ise 0.24 promil alkollü olduğu tespit edilince idari para cezası uygulanarak ehliyetine 6 ay el konuldu. Yolcular ise başka firmaların otobüsü ile yollarına devam etmek zorunda kaldı. 

 
1000
icon
Es 15 Ağustos 2019 14:53

Polis ekiplerinden Allah razı olsun. Canımızı emanet ettiğimiz şöförler biri freni arızalı araçla yola çıkmaya çalışırken, diğeri alkollü araçla çıkarken ekiplerin dikkati Sayesinde 33kişinin canı kurtuldu. Tabii yollardaki çoğu araçları denetleme imkanı Yok .Canlarımızı kimlere emanet ediyoruz. Çok vahim uzun yol otobüsleri ve otobüs şöferleri Ülkemizdeki her otogarda sıkı denetime tabii tutulmalı. Firmalarda araçları gps sistemi ve kartlı sistemle şöförlerin kac saat çalıştıklarını ve çalışan şöferlerin çalışma şartlarına uyup uymadıklarını kontrol altında tutmalı.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat