alexa

Bırakıp gitmek bana yakışmazdı

Videoyu Aç Bırakıp gitmek bana yakışmazdı
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa önemli açıklamalarda bulundu. Radyo Spor’a konuşan Çapa, “Devre arasında bırakıp gitmem bana yakışmazdı. İddialı bir Eskişehirspor var. Sezon başındaki hedefimiz başkaydı, şimdi ki başka” dedi.

YEMYEŞİL UMUTLARIMIZ VAR

Sıfırdan bir kadro kurduklarını söyleyen Çapa, “İlk yarıda çok zorlar içerisinde mücadele ettik. Sıfırdan bir kadro kurduk. Arkamızda taraftarlarımızın vermiş olduğu manevi anlamda müthiş bir destek vardı. Devre arasında bırakıp gitsem bana yakışmazdı. Yokluklar içerisinde verdiğimiz mücadelede hala yemyeşil umutlarımız var. Potansiyeli yüksek bir kadromuz var. Sezon başındaki hedefimiz başkaydı, şimdi ki başka. Şu an İcra Kurulu üyeleri kulübü yönetiyor. 18 Ocak günü bir yönetimin oluşmasını bekliyoruz” dedi.

EN ÇOK GOL YİYENLERDENİZ

“Bu ligin en çok gol yiyen takımlarından birisiyiz” diyen Çapa şunları söyledi; “Bu gollerin yüzde 70’ine yakınını da ligin başında yedik. Sebebi sezon başında hazırlık kampında bu oyuncuların büyük kısmı yoktu. Planlarımız başkaydı.  Ligde deneyimi olmayan bir kadro ile maçlara çıkınca normaldi. Ancak gelişim süreci çok iyiydi. İstediklerimize yapmaya çalışan 19,7 yaş ortalamasına sahip bir kadrodan alabildiğimiz en verimli performansları aldık. Oyuncularımızın öğrenme kabiliyetinin açık olması bize çok yardımcı oldu.”

TECRÜBE FARKI VAR

Tecrübe eksikliğinden bahseden Fuat Çapa, “Ligde rakiplerimiz 29 yaş ortalamasına sahip. Tecrübe farkını kapatmak hiç kolay değil. Siz istediğiniz kadar çalışın, çabalayın futbolda tecrübe çok önemli bir etken. Deplasman maçlarında bu durumu çok net bir şekilde hissettik. Zaten deplasmanda genelde bireysel hatalar nedeniyle goller yedik. Son maçlarda belki istediğimiz skorları alamadık ama oynanan oyundan ben memnunum” ifadelerine yer verdi. 

ONLARLA SÜREKLİ KONUŞUYORUM

Transfer sürecinde oyuncularıyla sürekli konuştuğunu söyleyen deneyimli teknik adam, “Kadromuzda bulunan 7 isim A Milli Takım seçmeleri için Riva'ya gidecekler. Ben yorumlarımı bu 7 oyuncu için değil genel kadromuz için yapmak istiyorum. Kendisini çok çok geliştiren oyuncularımız var ve transfer sezonunda gündemde olmaları da çok normal. Ben onlara sürekli söylüyorum. Sizin bu süreçte oynamanız lazım. Kafanızı Eskişehirspor dışında farklı konular ile doldurmayın diyorum” dedi. 

ÖNCE VEFA DİYECEKLER

Oyuncularını isteyenlerin olduğunu söyleyen Çapa, “Bu oyuncuları yurt içi ve yurtdışından takip eden, maçları izlemeye gelen takımların olduğunu biliyoruz. Futbolcunun geleceğini de düşünüyoruz ancak Eskişehirspor'un geleceği çok daha önemli. Yedek kalacakları bir takıma transfer olmaları da onlar için iyi olmaz. Bir süre daha bu kulüpte kalarak tecrübe kazanmaları onlar için çok daha değerli olur. Oyuncularımızın önce vefa sonra kariyer diyerek Eskişehirspor'un geleceğini inşa edeceklerine inanıyorum” dedi. 

BİR KİŞİNİN İMZASI BİLE ÖNEMLİ

Transfer cezası ile ilgili konuşan Çapa, “Transferi açmak için 31 Ocak akşamına kadar vaktimiz var. Böyle bir süreçten geçiyoruz ve kongrelerimiz bir türlü sonuca kavuşmuyor. 18 Ocak tarihinde yönetim oluşsa önünde 11-12 günlük bir süreç kalıyor. Bekleyip görmekten başka çaremiz yok. Eskişehirspor'un bu borçlardan kurtulması gerekiyor. İmza vermesi gereken insanların inisiyatiflerine kalmış durumdayız. Sonuçta 1 kişi bile imza vermese transfer tahtamız açılmıyor” ifadelerine yer verdi

PUAN SİLME RİSKİ VAR

Puan silme ilgili konuşan Çapa, “Puan silme cezalarının gelebileceği sürekli konuşuluyor. Gerekli görüşme ve girişimlerin yapıldığını biliyorum. Puanımız silinmez demek doğru olmaz. Ligin ikinci yarısı tamamen değişik olacak. Daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmemiz lazım. Rakiplerimiz göre daha dezavantajlı olduğumuzu biliyoruz. Belirsizlik içerisinde mücadele etmeye çalışıyoruz. Organize ve planlı yaşamımıza ekonomik engeller var” dedi. 

20 YAŞ ÜSTÜNDE OYUNCU YOK

Çapa, “Mehmet Özcan’ın ön plana çıkartmak doğru değil. Sürekli Mehmet konuşuluyor ama Cemali’yi de, Mevlüt’ü de Tolga Yakut’u da isteyen takımlar var. En az 9-10 tane transfer yapabilecek yetenekli ve potansiyelli oyuncumuz var. 17-18 yaşında 17 maç üst üste oynamış oyunculardan bahsediyoruz. Türkiye’de bu istatistiklere sahip kaç oyuncu var ki. Altınordu çok konuşuluyor ama 27 yaş ortalaması ile oynadığını unutmamak lazım. Eskişehirspor’un bugün Semih Güler dışında 20 yaş üstü ilk 11 oynayan oyuncusu yok.

İZLEMEYE GELİYORLAR

Teknik Direktör Fuat Çapa son olarak, oyuncularının hem Süper Lig hem de yurt dışından izlenildiğini belirterek şunları söyledi; “Bulunduğumuz Ligde bonservis ödeyerek oyuncu transfer edebilecek Gazişehir ve Adana Demirspor dışında üçüncü bir takım yok. Bu bile Türk futbolunun özeti. Oyuncularımızı izleyemeye gelen kulüpler Süper Lig takımları. Yurtdışından da izlemeye gelenlerin olduğunu biliyorum.

 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat