alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bir Şehir Sabırsızlıkla Oranın Açılmasını Bekliyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bir Şehir Sabırsızlıkla Oranın Açılmasını Bekliyor
A
a

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’Nin En Büyük 2. Müzesi Konumunda Olan Ve Afyonkarahisarlıların Tamamlanmasını Heyecanla Beklediği Müze Kompleksi’Nde Sona Yaklaşıldığını Belirterek, “Sayısız Eserimiz Ve Kybele Heykeli De İnşallah Bu Müzede Olacak” Dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Türkiye’nin en büyük 2. müzesi konumunda olan ve Afyonkarahisarlıların tamamlanmasını heyecanla beklediği Müze Kompleksi’nde sona yaklaşıldığını belirterek, “Sayısız eserimiz ve Kybele Heykeli de inşallah bu müzede olacak” dedi.
Vali Çiçek, kısa sürede faaliyete geçmesi planlanan ve tamamlandığında Türkiye’nin en güzel müzelerinden olacak Yeni Müze Kompleksi alanında incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Vali Çiçek, müze inşaatının hızla sürdüğünü belirterek, “Türkiye’nin en büyük 2. Müzesi olacak olan ve Afyonkarahisarlıların tamamlanmasını heyecanla beklediği Müze Kompleksi’nde çalışmalar planlandığı şekilde aralıksız devam ediyor. Çalışmalar söz verdiğimiz gibi hiç durmadan aralıksız devam ediyor. Fakat bizim isteğimiz çok daha hızlanması. Bu işin 2022’nin başlarında açmak çünkü heyecanla Kybele heykelimizi bekliyoruz. O kadar çok eserimiz var ki gösterecek, o kadar çok tarihi bir bölgede yaşıyoruz ki, bunların hepsini sergilemek için gün sayıyoruz. İnşallah şehrimizin heyecanla beklediği müzemize çok yakın bir zamanda kavuşacağız. Biz de Afyonkarahisar’da yaşayan hemşehrilerimizi gibi heyecanla bekliyoruz” dedi.
Vali Çiçek’e incelemelerinde kent protokol üyeleri de eşlik etti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat