alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bilecik’Te Sokak Hayvanları Unutulmadı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik’Te Sokak Hayvanları Unutulmadı
A
a

Bilecik Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Ve Doğa Koruma Ve Milli Parklar İl Müdürlüğü Ekipleri Havaların Soğuması Nedeniyle Barınma Ve Beslenme Sorunu Yaşayan Sokak Hayvanları İçin Bilecik’İn Belirli Noktalarında Yemleme Faaliyetleri Yaptı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te zorlu kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak ve yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.
Bilecik Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ekipleri havaların soğuması nedeniyle barınma ve beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için Bilecik’in belirli noktalarında yemleme faaliyetlerine devam ediyor. Bilecik Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmettin Yoldaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yaşayan her canlı için çalışmaları sürdürüyoruz. Şehrimize yağan kar ve aşırı soğuklar nedeniyle sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorlanıyor. Sokak hayvanlarının kış aylarında da sorun yaşamaması için yemleme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Kış aylarında artan yemek artıklarını onların ulaşabileceği alanlara bırakmak her vatandaşın yapabileceği bir katkıdır. Dışarıda bizimle birlikte hayatını devam ettiren birçok canlı var. Yaz aylarında su, kış aylarında da yem bulmakta zorlanan bu dostlarımız için de çalışmamız gerekiyor. Ekiplerimiz gün gün ilçemizin çeşitli noktalarında bulunan yemliklere ve doğaya yemleme çalışması yapıyor" dedi.
Müdür Yoldaş, yapılan çalışmaların sadece kar yağdığı zaman değil, kış mevsimi boyunca devam edeceğini sözlerine ekledi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat