alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bilecik’Te Dürüm Döner Ve Fast Food Restoranları Denetlendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik’Te Dürüm Döner Ve Fast Food Restoranları Denetlendi
A
a

Zabıta Ekipleri Son Kullanma Tarihi Gecik Onlarca Tatlı Ele Geçirdi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te zabıta ekipleri dürüm döner ve fast food restoranları denetlendi. Bir işyerinde ise dürüm döner yanına verilen son kullanma tarihi geçmiş onlarca tatlı ele geçirdi.
Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in talimatıyla Zabıta Müdürü Sali Yılmaz’ın bizzat yürüttüğü denetimlerde kent genelinde faaliyet gösteren dürüm döner ve fast food restoranları denetlendi. Tepebaşı mevkiinde bir dürüm döner satan bir işyerine giren ekipleri adeta şok oldu. Dürüm döner hazırlayan personelin maskesiz, eldivensiz ve bonesiz olduğu gören Zabıta Müdürü Sali Yılmaz iş yeri sahibine uyarıda bulundu. Ardından işyerinin imalat kısmına geçen ekipleri işyeri sahibine 15 gün müsaade ederek, imalathanenin temizlenmesi istedi. Ardından müşteri tuvaletine giren ekipler buradaki pisliğin bir an önce temizlenmesi istedi.
Ardından Atatürk bulvarı Bankalar mevkiinde başka bir işyerine giren ekipler, dürüm döner yanına verilen paketli son kullanma tarihi gecik 15 adet tatlı tespit etti. İşyerine Kabahatler Kanununa göre 427 lira cezai işlem yazılırken, tatlılar tutanakla teslim alındı.
Öte yandan hijyen belgesi olmayan çalışanlar tezgah arkasından çıkartılarak, müşterileri hizmet etmemeleri söylendi.
Zabıta Müdürü Sali Yılmaz, halk sağlığı için denetimleri aralıksız devam edileceği söyledi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir