alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bilecik’Te “Matematik Seferberliği” Projesi Hayata Geçiyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik’Te “Matematik Seferberliği” Projesi Hayata Geçiyor
A
a

Bilecik’Te “Matematik Seferberliği” Projesi Hayata Geçiyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik’te “Matematik Seferberliği” projesi hayata geçirilirken, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) öğrenim görevlileri de katkı sağlayacak.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak amacıyla ‘Her Yerde Matematik’ anlayışıyla başlatılan “Matematik Seferberliği” projesi, BŞEÜ ile Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği ile hayata geçiriliyor. Eğitim öğretim yılının sonuna kadar devam edecek olan çalışmalar 11 ilkokul, 11 ortaokul ve 5 lisede yaklaşık bin 500 öğrenciyi ve okullarda görev yapan 200 matematik ile sınıf öğretmenini kapsayacak.
Öğrencilerin matematik okuryazarlığını güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen çalışmalara BŞEÜ’den Doç.Dr. İlker İnam, Doç.Dr. Figen Uysal, Doç.Dr. Tuğba Yurdakadim, Dr. Öğr. Üyesi Osman Alagöz, Dr. Öğr Üyesi Emrah Haspolat, Öğr. Gör. Dr. Seçil Demiray katkı sağlayacak.
BŞEÜ Rektörü Şükrü Beydemir’e ve öğretim üyelerine teşekkür eden Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, “Üniversitemizin verdiği bu güzel katkıya minnettarız” dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat