alexa

Belediye çalışanları mezarını çiçeklerle donattı

Videoyu Aç Belediye çalışanları mezarını çiçeklerle donattı
A
a

İki yıl önce kaybettiği annesinin mezarını Almanya’da olması nedeniyle ziyaret edemeyen Ayşenur Bazna, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen’in Facebook sayfasına mesaj atarak, ölüm yıl dönümünde çiçeklendirilmesini istedi. Park ve Bahçeler çalışanları Bazna’nın annesinin mezarını çiçeklerle donatarak bakımını yaptılar.

Çiçeklendirme ve bakım çalışmalarının görsellerinin kendisiyle paylaşılması üzerine Ayşenur Bazna, Başkan Büyükerşen ve çalışanlarına teşekkür ederek, duacı olduğunu söyledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e sosyal medya üzerinden gelen bir istek yerine getirilerek, Almanya’da yaşayan Ayşenur Bazan’ın annesinin Asri Mezarlıkta bulunan kabri çiçeklerle donatıldı.

Almanya’nın Frankfurt kentinde doğan Ayşenur Bazna, Başkan Büyükerşen’in Facebook hesabına mesaj göndererek yardım istedi. Bazna, “Sevgili saygı değer Yılmaz Başkanım. Benim sizden bir ricam var. Bende Eskişehirliyim ama doğma büyüme Frankfurt'luyum. Yaklaşık 2 sene önce 20 Kasım 2015 yılında annemizi kaybettik ve kendisini Eskişehir'e Asri Mezarlığına defnettik. Ve ben maalesef bir daha annemin kabrine gidemedim. Bizim orda kimsemiz yok. Bu yüzden annemin mezarına çiçek koyanımızda  yok. Benim sizden ricam, daha doğrusu Belediyemizden 20 Kasım günü biz ailesi adına (babam, ablam, kızkardeşim, eşi ve yeğenlerim) bir demet çiçek koymanız. Eğer böyle bir şey mümkünse inanın biz çok ama çooook mutlu oluruz. Onsuz olmak bizim için fazlasıyla zor, bir de kabrini ziyaret edememek daha da acı veriyor elbette. Sizden tek dileğim bu Sayın Başkanım. Ellerinizden öper, iyi günler dilerim. Saygı ve sevgilerimle”  şeklinde istekte bulundu.

Sosyal Medya Ekibinin mesajı Başkan Büyükerşen’e iletti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehirli Ayşenur Bazan’ın isteğinin 20 Kasım 2017 tarihinde yerine getirilmesini istedi. Park ve Bahçeler Dairesi ekipleri iklim şartlarına uygun olarak hercai menekşeleri hazırladı. Büyükşehir ekipleri yeri bilgisayardan önceden belirlenen Hatice Bazna’nın mezarına giderek önce  üzerindeki kurumuş çiçekleri temizlediler.  Renk, renk hercai menekşeleri büyük bir özenle diken çalışanlar, merhumenin kabrini suyla yıkayarak tertemiz duruma getirdiler.  Daha sonra merhumun ruhuna dua okuyan Park ve Bahçeler çalışanları anlamlı bir görevi yapmanın mutluluğuyla mezarlıktan ayrıldılar.

Başkan Büyükerşen’in Sosyal Medya Ekibi, isteği üzerine mezarlıkta çekilen fotoğrafları Ayşenur Bazna ile paylaştılar. Ayşenur Bazna, Büyükşehir ekiplerine teşekkür ederek, “ Yemin ederim acayip mutlu oldum. Tarifsiz mutluyum.  Çok çok sağ olun. Başkan Büyükerşen’e sonsuz sevgi ve saygılarımı iletin” şeklinde duygularını paylaştı.
 
1000
icon
polat 21 Kasım 2017 08:42

acaba tüm talepleri karşılayabilirlermi?

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat