alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Başkan Şahin Ve Rektör Beydemir, Deney Hayvanları Araştırma Ve Uygulama Merkezini Gezdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Başkan Şahin Ve Rektör Beydemir, Deney Hayvanları Araştırma Ve Uygulama Merkezini Gezdi
A
a

Başkan Şahin'den Deney Hayvanları Araştırma Ve Uygulama Merkezini Gezdi

Sütiş Eskişehir
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Deney Hayvanları Araştırma ve Uygulama Merkezini ziyaret etti.
Osmaneli Belediyesinin Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte Deney Hayvanları Araştırma ve Uygulama Laboratuarı hızla inşa edilirken, bir taraftan da yapılacak yatırımlar ile merkezin örnek bir proje olması için çaba harcanıyor. Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir ve bir alüminyum fabrikası sahibi Doğan Zaimoğlu ile birlikte Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’ı ziyaret ettiler.
Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "BŞEÜ’de deney hayvanları kullanılarak yürütülecek araştırma ve eğitim etkinlikleri için gerekli deney hayvanlarının üretimini, bakımını ve temini sağlayacak ve deney hayvanları kullanılarak insanlar için geliştirilecek aşı ve laboratuar çalışmaları hakkında bilgi aldık. Osmaneli Belediyesi, BŞEÜ Tıp Fakültesi ve iş insanı Doğan Zaimoğlu ile birlikte söz konusu deney hayvanlarının uluslararası standartlarda üretilmesi, hayvan refahının sağlanması, eğitim ve araştırma etkinliklerine etik kurallara uygun bir şekilde en üst düzeyde destek verilmesi merkezimizin temel hedefidir" dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat