alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Başbakan Yıldırım: Çok vahim bir durum

Videoyu Aç Başbakan Yıldırım: Çok vahim bir durum
A
a

Başbakan Binali Yıldırım, Moğolistan'a yapacağı ziyaret öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Osmangazi Üniversitesi'ndeki katliama da değinen Başbakan:"İlim irfan yuvasında, üniversitede böyle bir olayın yaşanması tabii ki çok vahim bir durumdur" dedi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesindeki (ESOGÜ) silahlı saldırıya ilişkin soru üzerine Yıldırım, 4 kişinin hayatını kaybettiği üzücü bir olay yaşandığını belirtti. Yıldırım, Tokat'tan doktora yapmak üzere gelen bir öğretim elemanının, Eğitim Fakültesi'nde dekanın odasına girdiğini, dekanı bulamayınca dekan yardımcısını ve orada bulunan diğer öğretim görevlilerini odalarında ateş ederek öldürdüğünü söyledi. Olayla ilgili adli ve idari sürecin başladığını bildiren Yıldırım, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır ve başsağlığı diledi.  Yıldırım, "İlim irfan yuvasında, üniversitede böyle bir olayın yaşanması tabii ki çok vahim bir durumdur. Bir cinnet hali midir veya başka arkasında sebepler mi vardır, bütün bunlar kapsamlı bir şekilde hiçbir detay açıkta bırakılmaksızın bakılacak ve ona göre kamuoyu bu konuda ilerleyen süreçte bilgilendirilecektir." dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat