alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Balonlar Afyon'u uçuruyor, Eskişehir yerinde sayıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Balonlar Afyon'u uçuruyor, Eskişehir yerinde sayıyor!
A
a

3 bin yıllık geçmişi ile ziyaretçilerin her geçen gün ilgisini çekmeye devam eden tarihi Frig Vadisi’nde başlayan sıcak hava balon uçuşları, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Afyonkarahisar Gazlıgöl Termal Turizm havzasındaki turizmcilerin yüzünü güldürdü

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
3 bin yıllık geçmişi ile ziyaretçilerin her geçen gün ilgisini çekmeye devam eden tarihi Frig Vadisi’nde başlayan sıcak hava balon uçuşları, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Afyonkarahisar Gazlıgöl Termal Turizm havzasındaki turizmcilerin yüzünü güldürdü.
Afyonkarahisar’da geçtiğimiz hafta Büyük Taarruz ve Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Valiliği tarafından sıcak hava balon uçuşu festivali gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı festivalde tarihi 3 bin yıl öncesine dayanan Frig Vadisi ve Emre Gölü üzerinde uçuş yapıldı. Uçuşlar özellikle ortaya çıkardığı manzara ile seyrine doyumsuz anlar oluştururken, Türkiye’de termal turizm denilince ilk akla gelen yerlerden birisi olan Gazlıgöl Havzası’nda daki turizmcilerden de tam not aldı. Afyonkarahisar Gazlıgöl Havzası Turizm İşletmecileri Derneği Başkan Yardımcısı ve Özgül Termal Genel Müdürü Süleyman Çınaroğlu, sıcak hava balon uçuşlarının alternatif turizm noktasında kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. Çınaroğlu, “Öncelikle olarak Afyonkarahisar turizmcisi olarak bu festival müthiş bir şey, müthiş bir reklam. Afyonkarahisar’da ilk defa gerçekleşti. Malumunuz sıcak hava balon turları yeni başladı ama bu organizasyondan sonra hem Büyük Taarruz kutlanması yönüyle hem turizm yönüyle hem de Afyonkarahisar’ın tanıtım yönüyle çok müthiş bir program oldu. Başta Valimiz Gökmen Çiçek olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

"Afyonkarahisar’ı insanlar inşallah artık havadan tanıyacak"
Balon uçuşları ile Frig Vadisi’nin havadan görüleceği gibi aynı zamanda Gazlıgöl’e gelen turistlerinde bu durumdan çok memnun olacaklarını dile getiren Çınaroğlu, Afyonkarahisar’ın artık balonla da akla geleceğini vurguladı. Çınaroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Kesinlikle bu ve buna benzer etkinliklerin Afyonkarahisar’a daha fazla turist çekecektir. Çünkü insanlar daha önce termal için geldiğimiz zaman sıkılıyoruz diyorlardı. Bu çok farklı bir etkinlik oldu. Sportif bir etkinlik, doğal bir etkinlik. Buranın doğası var, güzelliği var. Afyonkarahisar’ı insanlar inşallah artık havadan tanıyacak. Afyonkarahisar artık balonla da akla gelecek. Termal ile balon birleşecek bence. Çünkü tesislerimizin hepsinin termal özelliği var. Aktivite olarak da gelen misafirlerimiz balon turuna çıkmış olacak. Biz tesis olarak ücretsiz servis ile buraya misafirlerimizi getirmeyi düşünüyoruz.”

 
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon
Uğur 5 Eylül 2021 12:34

Eskişehirin aklı başında değil.Gelmeli..... ama artık geç pastada pay kalmadı.

0 4 Cevap Yaz
İbrahim 5 Eylül 2021 12:30

Eskişehire büyük yatırım yapıldı.Sağolsun vekillerimiz..Allah onları başımızdan eksik etmesin.Adamlar hızlı tren yaptılar.

0 3 Cevap Yaz
Adalı 4 Eylül 2021 16:44

Eskişehirin Balmumu müzesi ile sazova parkı var ya neden üzülüyorsunuz

4 6 Cevap Yaz
Kani 4 Eylül 2021 14:37

Afyon Eskişehir yolu...Afyon il sınırlarıiçinde otoban Eskişehir il sınırından itibaren köy yolu.

0 12 Cevap Yaz
Serkan 4 Eylül 2021 14:30

Konya,Kayseri.Trabzon,Diyarbakır,Erzurum gibi şehirlerden sıra gelmiyor.

2 5 Cevap Yaz
Engin Yiğit 4 Eylül 2021 11:47

Komşu şehrimiz olan Eskişehir'in güzide insanlarını, Gizemli Şehir Afyonkarahisar'ı keşfetmeye davet ediyorum..

1 12 Cevap Yaz
hee 4 Eylül 2021 10:40

Biz yıllar önce söyledik Afyon uçuyor diye hee valla bizim de belediye başkanlarımız var uçmak kim onlar kim diyor

1 9 Cevap Yaz
Es esli 4 Eylül 2021 10:29

Adamların hizmet veren belediyeleri var bizimkiler gibi yatmıyor

3 9 Cevap Yaz
Vatandaş 4 Eylül 2021 10:28

Afyon belediyeleri halka hizmet ediyor bizimkiler varsa yoksa protokol adamlar Eskişehir geçti

2 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat