alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Yürürlüğe Girdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Yürürlüğe Girdi
A
a

Kütahya Barosu'ndan Yapılan Açıklamaya Göre, Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, Resmi Gazete’De Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Alınan bilgiye göre, Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi’nde, maktu ücretlere ilişkin önceki tarifenin yayımı sonrası oluşan mali tablo dikkate alınarak, çeşitli kalemlerde yüzde 70 ile yüzde 199 arasında olmak üzere ortalama yüzde 110 oranında artış yapıldı.
Tarifede, duruşmasız işler için yapılan artışa ek olarak, duruşmalı işlerin ücretleri Sayıştay hesap yargılamaları dışında duruşmasız işlerin iki katı olarak belirlendi.
Tarife’nin nisbi ücretleri düzenleyen üçüncü Kısmına yeni bir basamak eklenmiştir. Bu çerçevede yeni eklenen 100 bin TL limitli ve yüzde 16 oranlı ilk basamağın yanında eskiden 40 bin TL olan yüzde 15 oranlı basamak da 100 bin TL olarak belirlendi.
Takip eden basamaklarda da benzer şekilde hem miktarlarda hem de oranlarda artış sağlanmıştır. Böylelikle açılan davaların büyük bir kısmını oluşturan ilk dört basamakta yer alan kalemlerde önemli miktarda artış gerçekleştirildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat