alexa
Hatipoğlu-WEB

Ankara’nın yeni belediye başkanı Mustafa Tuna oldu

Videoyu Aç Ankara’nın yeni belediye başkanı Mustafa Tuna oldu
A
a

Melih Gökçek’in istifasıyla boşalan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Mustafa Tuna, görevini Ankara Büyükşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez’den devraldı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Melih Gökçek'ten boşalan Başkanlık görevine yeni seçilecek ismi belirlemek üzere toplandı. Toplantıda yapılan seçimin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi 1. Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez’den görevini devraldı. Eski başkan Melih Gökçek ise devir teslime katılmadı.
Ölmez, yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Yeni ve daha güzel şeyleri yapmak gibi bir mükellefiyetimiz var. İnanan bir belediye başkanı olarak Mustafa Tuna’yı arz ediyorum. Hakikaten işi zor. Ama dua ve desteklerimizle kendisine yardımcı olmak gibi bir imani görevimiz var. Hayırlı uğurlu olsun diyorum mührü teslim ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bu görevi en güzel şekilde ortak akılla inşallah daha güzel noktalara getireceğimize inanıyorum”

Başkanlık mührünü teslim alarak göreve başlayan Tuna, yaptığı konuşmada, “Değerli meclis üyelerimizin oylarıyla yeni belediye başkanı olarak seçildim. Bu görevi en güzel şekilde ortak akılla inşallah daha güzel noktalara getireceğimize inanıyorum. Bu göreve layık gören başta Cumhurbaşkanımız, genel merkezimizin değerli yöneticilerine ilk teşkilatımıza, kadın ve gençlik kollarımıza özellikle belediye meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber bundan sonra daha güzel hizmetlere vesile olacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Tuna, basın mensuplarının "İlk icraatınız ne olur Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak?" sorusu üzerine, “Birçok konuda, hepsine birden hep beraber ortak akılla inşallah güzel çözümlere vesile olacağız” cevabını verdi. Konuşmaların ardından Tuna tebrikleri kabul ederek belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

Mustafa Tuna kimdir?

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat