alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Anadolu Üniversitesi'nden açıklama: Kontenjanlar doldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Anadolu Üniversitesi'nden açıklama: Kontenjanlar doldu!
A
a

Anadolu Üniversitesi, YKS tercihlerinde tüm kontenjanların doluğunu açıkladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi, Anadolu Gazetesi Yazarı Ali Baş'ın "ESTÜ ve ESOGÜ doldu Anadolu boş kaldı!" başlıklı yazsının ardından bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye’nin öğrencisiyle en mutlu kenti Eskişehir’in köklü yükseköğretim kurumu olan Anadolu Üniversitesi, başarı düzeyleri yüksek olan öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerin başında gelmeye devam ediyor. 
Yaklaşık 4 milyon öğrencinin girdiği 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre 3975 öğrenci Anadolu Üniversitesi örgün programlarında okumaya hak kazandı. Kayıt hakkı kazanan 3975 öğrenciden 1275’i, yani yüzde 32’si ilk tercihinde Anadolu Üniversitesi’ne yer verdi. Örgün lisans ve ön lisans programlarının kontenjan doluluk oranları yüzde 99,25 ile rekor kırarken Açıköğretim Sistemi programlarına da talep yoğun oldu. 
Yeni açılan örgün programlarının tamamı doldu
Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Adalet Meslek Yüksekokulu’na bağlı Adalet Ön Lisans Programı ve Edebiyat Fakültesi’ne bağlı Psikoloji Lisans Programı’nda da kontenjanlar doldu. Adalet ve Psikoloji bölümlerinin kontenjanları tamamen dolarak, 124 öğrenci Anadolu Üniversiteli olmanın ayrıcalığına erişti.
Hayalleri bir diplomaya sığmayan öğrenciler için 41 ön lisans ve 21 lisans programıyla Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İkinci Üniversite kayıtları da devam ediyor. Adayların sınavsız olarak başvurabildiği ve 23 Ağustos Pazartesi günü başlayan İkinci Üniversite kayıtları 8 Ekim Cuma günü son bulacak."
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat