alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Anadolu’Daki O İlçe Adına Altın Basılması İçin Harekete Geçildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Anadolu’Daki O İlçe Adına Altın Basılması İçin Harekete Geçildi
A
a

Sandıklı İlçesi Adına ‘Altın’ Basılacak (Fotoğraflı) Gökten Ceylan Afyonkarahisar(İha)- Afyonkarahisar Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İlçe Tarihinde Çok Önemli Bir Yer Tutan Ve Tarihte Adına Altın Basılan Tek İlçe Olan Sandıklı’Nın Manevi Değerlerinin Yok Olmaması, Gelecek Nesillere Aktarma Noktasında Bir Farkındalık Oluşturması Açısından “Sandıklı Altını” Basımı Konusunda Görüşmelere Başladı. Bu Kapsamda Hazine Ve Maliye Bakanlığı Darphane Ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin İle Bir Görüşme Gerçekleştiren Başkan Mustafa Çöl, Konuyla İlgili Kendileriyle Fikir Alış Verişinde Bulundu. Başkan Mustafa Çöl Görüşmenin Ardından Yaptığı Açıklamada, “Gelecek Nesillerimize Bırakacağımız En Büyük Miras, Tarihi Değerlerimize Sahip Çıkarak Geleceğimize Yatırım Yapmak Diye Düşünüyorum. Bu Bağlamda İstanbul’Dan Sonra Adına Altın Basılan İlk Yer Olan Sandıklı İlçemize Bırakacağımız En Büyük Miras Kültürel Değerlerimize Sahip Çıkmaktır. Şahin İle Bu Konuda Son Detayları Görüşerek İnşallah Çok Kısa Bir Süre Sonra ‘Sandıklı Altınımızı’ Tekrar Basıp Gün Yüzüne Çıkaracak Ve Tüm Türkiye’Ye İlçemizin Adını Bir Kez Daha Duyurmaktan Mutluluk Duyacağız. Ben Bu Vesileyle Bizlere Bu Konuda Desteklerini Esirgemeyen Herkese Teşekkür Ediyor, Bütün Sandıklımıza Hayırlı Ve Uğurlu Olmasını Temenni Ediyorum” Dedi. (Gc

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, ilçe tarihinde çok önemli bir yer tutan ve tarihte adına altın basılan tek ilçe olan Sandıklı’nın manevi değerlerinin yok olmaması, gelecek nesillere aktarma noktasında bir farkındalık oluşturması amacıyla "Sandıklı altını” basımı konusunda görüşmelere başladı.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin ile bir görüşme gerçekleştiren Başkan Çöl, Sandıklı adına altın basılması konusunda fikir alışverişinde bulundu. Başkan Çöl görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Gelecek nesillerimize bırakacağımız en büyük miras, tarihi değerlerimize sahip çıkarak geleceğimize yatırım yapmak diye düşünüyorum. Bu bağlamda İstanbul’dan sonra adına altın basılan ilk yer olan Sandıklı ilçemize bırakacağımız en büyük miras kültürel değerlerimize sahip çıkmaktır. Şahin ile bu konuda son detayları görüşerek inşallah çok kısa bir süre sonra ‘Sandıklı altınımızı’ tekrar basıp gün yüzüne çıkaracak ve tüm Türkiye’ye ilçemizin adını bir kez daha duyurmaktan mutluluk duyacağız. Ben bu vesileyle bizlere bu konuda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, bütün Sandıklı’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat