alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Altındaki yükselişin ardından Eskişehir halkının yeni favorisi...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Altındaki yükselişin ardından Eskişehir halkının yeni favorisi...
A
a

Son dönemde altın fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrasında Eskişehir halkı altının fiyatının onda birine satılan bu ürüne yöneldi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Son dönemde altın fiyatlarında yaşanan yükseliş trend, gümüşe yönelik talebi arttırdı. Eskişehir halkı özellikle altın kaplamalı gümüş takılara çok ilgi gösteriyor.
Düğün sezonunun yaklaşması ile yükselişi hız kesmeyen altın, alıcının cebini yakıyor. Vatandaşlar bu durumya bir çözüm olarak altın kaplamalı gümüşü seçiyor. Son zamanlarda fiyatı altının neredeyse onda biri olan gümüş daha çok satılırken, görünüş olarak pek fark yansıtmayan altın kaplamalı gümüşler ise ayrı rağbet görüyor.

"Gümüş en çok tercih edilen alternatif oldu"
Eskişehir Kuyumcular Çarşısında hizmet veren kuyumcu Filiz Karaca, gümüş ve altın kaplama ürünlere olan talep hakkında konuştu.
Filiz Karaca, "Altın fiyatlarının yükseldiği şu günlerde gümüş en çok tercih edilen alternatif oldu. Bunlar altın kalıplarıyla aynı kalıplarda, aynı ustalar tarafından yapılan, fakat fiyat olarak altının onda biri kadar olan ürünlerdir. Ürünün içi 925 ayar gümüş oluyor. Dışı ise elektroliz yöntemiyle 22 ayar altınla kaplanıyor. Bu nedenle de uzun süre rengini koruyabiliyor" diye konuştu.

"Trabzon cebelerinden başlayarak burma bileziklere kadar hepsi var"
Altın kaplamalı gümüşe olan talep ve ürünler hakkında konuşan kuyumcu Filiz Karaca şunları söyledi:
"Altın kaplamalı gümüş özellikle düğüncülerin tercihi oluyor. Altın fiyatları yüksek olduğu için altının onda biri fiyatındaki bu ürünler tercih ediliyor. Aynı altındaki gibi kopsa da tamiri yapılabiliyor, renginde sıkıntı olursa yenilenebiliyor. Bijuteri ürünleri gibi değil. Kalite olarak altına eşdeğer oluyor. Trabzon cebeleri, burma bilezikler gibi altında aklınıza gelebilecek tüm ürünler gümüş olarak üretilebiliyor. Altın bir alyans fiyatına gümüş olarak set, kolye, küpe, yüzük alınabiliyor. Altındaki yükselen fiyatlardan dolayı altın görünümlü gümüşlere talep arttı."

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat