alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Alpu kömürlü termik santrali Türkiye gündeminde

Videoyu Aç Alpu kömürlü termik santrali Türkiye gündeminde
A
a

Eskişehir'in en verimli arazisine yapılması planlanan ve Eskişehir'i zehirleyecek olan Alpu kömürlü termik santrali yine Türkiye'nin gündemine oturdu.

Fox Televizyonun ana haberinde Eskişehir Alpu Ovası'nda yapılacak olan kömürlü termik santrali gündeme geldi. Haberde, tema vakfının yöneticinin görüşlerinin yanı sıra Alpu ve başta Fox Televizyonun ana haberinde Eskişehir Alpu Ovası'nda yapılacak olan kömürlü termik santrali gündeme geldi. Haberde, tema vakfının yöneticinin görüşlerinin yanı sıra Alpu ve başta Beyaz Altın köyü olmak üzeri diğer yaşam alanlarında yaşayanlar vatandaşların da görüşleri ekrana yansıtıldı. 

Fox Televizyonun ana haberinde Eskişehir Alpu Ovası'nda yapılacak olan kömürlü termik santrali gündeme geldi. Haberde, tema vakfının yöneticinin görüşlerinin yanısıra Alpu ve başta Beyaz Altın köyü olmak üzeri diğer yaşam alanlarında yaşayanlar vatandaşların da görüşleri ekrana yansıtıldı. Türkiye'de yapılması beklenen 40 tane termik santralı bulunduğu ifade edilen haberde; bir tanesi Alpu Ovası'nda yapılmak istendiği kaydedildi. Koruma altında yapılan kömürlü termik santralı yapılacak Verimle ovalar üzerinde termik santral yapılacak. Eskiehir merkezine 20 km uzakta. Eskişehir'in tahıl deposunun kömür madeni mi olacak sorusuna Eskişehirliler 'hayır' diyerek karşı olduklarını dile getirdiler. Alpu'nun köylerinde yaşayan vatandaşlar, "termik santralının bulunda yerde yaşam olmaz' diyerek bu konuda direnmeyi sürdüreceklerini ifade ettiler.

İşte o haber

Kaynak : Esgazete
1000
icon
Muhammet Aktaş 28 Nisan 2019 20:39

Kesinlikle kömür santralini istemiyoruz eskisehirumuze

0 1 Cevap Yaz
cihan 26 Nisan 2019 09:55

Halen olayı siyasete dökenler var. Burası TR'nin en verimli toprak arazilerinden, ekilebilir, sulanabilir bir arazi, havayı, toprağı ve suyu kirletmeye değmeyecek kadar değerli. Dünya termik santral üretiminden süratla çıkarken bizim ısrarcı olmamız anlamsız. Ayrıca bakın TR'de enerji açığı yok. Birilerini zengin etmekten öteye gitmeyecek bir proje...

0 1 Cevap Yaz
Halil kutlu 26 Nisan 2019 02:00

Eğer fox televizyonu buna karşı çıkıyorsa bu iş memleketin hayrınadır hemen yapılması lazımdır . Hiç bir araştırmayada gerek yoktur.

7 2 Cevap Yaz
ömer 25 Nisan 2019 15:29

Almanyanın göbeğinde bu termik santrallerden varken neden bizde de olmasın,neden peşin hüküm veriliyor bu konuda yoksa dış güçler ''Türkler bu madenleri kullanmasında biz bir gün gelir buraları işgal edince biz işletiriz bu maden ocaklarını.''mı diyorlar.Iraka demokrasi getirdikleri gibi eskişehire de çevre etmizliği mi getirecekler(!)

8 5 Cevap Yaz
ömer kardeş

eğer partizanlık yapmadan dürüstçe soruyorsan cevap vereyim sana. öncelikle almanya başta olmaz üzere birçok gelişmiş ülke kömürlü termik satrali bitiriyor. diğer önemli konu ise almanya ya da diğer gelişmiş ülkeler tutup da en değerli, verimli tarım arazilerini ya da şehir merkezine yakın yerleri seçmemiş kömürlü termik santral için. türkiye'de kurulması istenen termik santrallerin yerlerine bir bak. gerçekten vatanını seven bir insan bu yerleri görünce isyan eder. zaten tarım ve hayvancılığı bitirdiler. şimdi tarım arazilerinin olduğu yere bu santralleri kurup son darbeyi vuracaklar. sonra da hükümet depolarda soğan patates arayacak. tanzim kuyruğunda birbirimizi yiyeceğiz.

4 6
Nurullah

"sonra da hükümet depolarda soğan patates arayacak" diye yazan arkadaşım evet soğanlar depolarda çürütüldü ve şimdi dökülmeye başladı demekki stok yapılmış .

4 1
Şafak 25 Nisan 2019 14:28

Gelişmiş ülkelerde avmler bile şehir dışında bunuyor,ama bizim memlekette bu böyle değil; biraz serveti olan,paranın yapamayacağı şey yok diyerek baz istasyonlarını istediği apartmanın çatısına dikiveriyor. Yani demek istediğim şu; yine paralı birileri istemiş ve bu zehir santralinde hala diretiyor,uzun ve kısa vadede vereceği zarar tüm eskişehir halkına olacaktır.Türkiyede en temiz havaya sahip şehirlerdeniz,böyle devam ederlerse dini para olan zatlar,paraya tapanlar gelecek neslimizin sağlığınada zarar verecek.Cenabı Allah,dini para olan zatların şerrinden şehrimizi korusun....

0 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat