alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Ali Koç, Eskişehir'den hangi kulübün başkanı ile görüştü?

Videoyu Aç Ali Koç, Eskişehir'den hangi kulübün başkanı ile görüştü?
A
a

Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ve yöneticiler, 1959 öncesi Türkiye şampiyonluğu bulunan Ankara bölgesi kulüplerine ziyarette bulundu, o yöneticilerden biri de, Eskişehir'den...

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç ve yöneticiler, 1959 öncesi Türkiye şampiyonluğu bulunan Ankara bölgesi kulüplerine ziyarette bulundu.
Sarı-lacivertli kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Başkanımız Ali Koç, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin ve Alper Pirşen, Ankara’da geçtiğimiz hafta yaptıkları ziyarette, 1959 öncesi Türkiye Şampiyonlukları bulunan Ankara bölgesi kulüplerinin başkanlarıyla bir araya geldi.
Başkanımız ve Yöneticilerimiz, Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, Ankara Demirspor Başkanı Haluk Yılmaz ve ayrıca Eskişehir Demirspor Başkanı Gönül Cemoğlu ile görüştü. Görüşmede Ankaragücü Başkan Vekili Sidar Tunca ve Gençlerbirliği Hukuk Müşaviri Kadir Gürten de yer aldı.
Yöneticilerimizden Alper Pirşen, kulüp başkanlarına, 1959 öncesi Türkiye Şampiyonluklarının neden Süper Lig’e dahil edilmesi gerektiğini ve bunun maddi-manevi getirilerini açıklayan bir sunum yaptı.
Başkanımız Ali Koç, ziyaret sonunda, kulüp başkanlarına takımlarının 1959 öncesi kazandığı Türkiye Şampiyonluklarıyla ilgili basına yansıyan haberlerden oluşan çerçeveler hediye etti.
1959 öncesi TFF tarafından düzenlenen Türkiye Futbol Birinciliği’nde Gençlerbirliği 1941 ve 1946’da iki defa, Ankaragücü 1949’da, Ankara Demirspor 1947’de ve Eskişehir Demirspor 1940’da birer defa şampiyonluk kazanmıştı" denildi.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Topac 29 Mart 2021 23:55

10 yıldır şampiyonluk yaşayamaynlar 1950 öncesine gidiyor tabi GS nin yıldızları çoğalıyor siz geride kaldınız bedava şampiyonluk lazım dimi

5 2 Cevap Yaz
tarihçi 29 Mart 2021 20:47

eskişehir basını olarak bunu da yazmanızı, araştırmasını yapmanızı rica ediyorum. "eskişehir demirspor'un sadece 1 kupası yoktur. nasıl 1940 yılı için fenerbahçe 1 milli küme kupası kaldırıyorsa eskişehir demirspor da milli küme harici grup şampiyonu olarak 1 kupa daha kaldırmalıydı. çünkü o şampiyona finali mersin'de, mersin idman yurdu ile oynandı ve 1-0 eskişehir demirspor kazandı1939-1940 sezon sonu. diğer sezonun başlangıcında yani 1940 eylül ayında iki şampiyon eskişehir demirspor ve fenerbahçe karşılaşmış, demirspor feneri 3-1 yenerek burasının da şampiyonu olmuştur. fener yenseydi, 2 kupa yazılırdı. fark burada."

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat