alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

AK Parti Eskişehir'den ilk açıklama...

Videoyu Aç AK Parti Eskişehir'den ilk açıklama...
A
a

AK Parti Eskişehir İl Yönetimi, İl Başkanı Dündar Ünlü'nün milletvekili adaylığı ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Eskişehir İl Yönetimi, İl Başkanı Dündar Ünlü'nün milletvekili adaylığı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklama şu şekilde;
"İl başkanımız Sn M. Dündar ÜNLÜ genel seçimlerde milletvekilimiz olmak için aday olacaktır. Şehrimize ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum"

Hareketli dakikalar
24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi Türkiye genelinde ve Eskişehir'de siyasi partilerde hareketlilik devam ediyor. AK Parti Eskişehir İl Başkanı M. Dündar Ünlü'nün yanı sıra, CHP Eskişehir İl Başkanı Sinan Özkar da milletvekili adaylığı için görevini bırakan isimlerden oldu.
Sinan Özkar'ın açıklaması ise şu şekildeydi;

"BÜYÜK ONUR DUYARAK YAPIĞIM CUMHURİYET HALK PARTİSİ İL BAŞKANLIĞI’NDAN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNACAĞIMDAN AYRILDIM. YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ VE ÇALIŞANLARIMIZLA HELALLEŞTİK. BİRLİKTE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ, BAŞARACAĞIZ!"

Dündar Ünlü kimdir?
 
1970 Eskişehir doğumludur. Öğrenim hayatının tamamı Eskişehiride geçmiştir. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde yapmıştır. Mali müşavir olan Ünlü, 2002 yılında, AK Parti Muttalip kurucu belde başkanı olarak başladığı siyaset ile 12 yıldır doğduğu şehre hizmet etmektedir. Önce merkez il genel meclis üyesi, 2009 yılında ise Tepebaşı il genel meclis üyesi olarak seçilen Ünlü, meclis üyeliği yaptığı dönem boyunca plan-bütçe komisyonu başkanlığı görevini yürütmüştür. İl genel meclisinde denetim komisyonu başkanlığı, il encümen üyeliği ve meclis 1. Başkan vekilliği yapan Ünlü, köylere hizmet götürme birliğinde de yer almıştır. Köy yolları yapımı, tamir ve bakımı başta olmak üzere köylere pek çok hizmetin götürülmesinde öncü rol oynamıştır. MÜSİAD yönetim kurulu üyeliği, Eskişehirspor yönetim kurulu üyeliği ve S.S. Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2013 yılında AK Parti Eskişehir Tepebaşı İlçe başkanı olarak atanan M. Dündar Ünlü, 2014 yılında ise AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı görevine getirilmiştir.
 
Kaynak : Anadolugazetesi.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat