alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Ahmet Ataç'tan vatandaşlara uyarı: Telaş yapmayın!

Videoyu Aç Ahmet Ataç'tan vatandaşlara uyarı: Telaş yapmayın!
A
a

Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, koronavirüse yönelik çalışmalar devam ederken, vatandaşların alacağı kişisel önlemlerin kritik olduğuna dikkat çekti. Başkan Ataç, “Bir hekim olarak tedbirli olurken panik, telaş yapmamayı başarmamız gerektiğine inanıyorum” dedi

Eskişehir haberi: Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, koronavirüs tehlikesine karşı alınacak tedbirlerin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplumun sağduyu ve birliktelik duygusu ile hareket etmesinin önemine dikkat çeken Başkan Ataç, “Tepebaşı Belediyesi olarak koronavirüsün ülkemizde belirlenmesinin ardından, sorumluluk alanımızda gerekli tedbirleri hızla aldık. Öte yandan ‘Önce sağlık’ ilkesi ile belediyemiz bünyesinde gerçekleştirilecek tüm etkinliklerimizin ertelenmesine karar verdik. İlçemiz genelinde gerçekleştirdiğimiz tedbir amaçlı dezenfekte çalışmaları, Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, özellikle virüsid, bakterisid ve fungisidlere karşı etkili olan antiseptik dezenfektan ilaçları ile belirlenen program çerçevesinde sorunsuz biçimde devam ediyor. Bir hekim olarak, yaptığımız bu çalışmalar ile birlikte vatandaşlarımızın alacağı bireysel önlemler de büyük önem taşıyor” dedi.

Panik yapmamalıyız!

Bilim otoritelerinin ve yetkili mercilerin dikkate alınarak soğukkanlılık ile hareket edilmesinin önemine dikkat çeken Başkan Ataç, “Öncelikle bireysel olarak hijyen kurallarına uymamız çok önemli. Korunmada en önemli faktörlerden birisi el temizliği. Ellerimizi normal sabunla 20 saniye olmak üzere sık sık yıkayalım. Herhangi bir şekilde paniğe kapılmadan, bilim otoriteleri ve yetkili merciler tarafından belirtilen tavsiyeleri göz önünde bulundurmalıyız. Yurtdışından gelen veya izolasyon tavsiyesi alan vatandaşlarımız 14 gün kuralına mutlaka uymalı ve kendilerini izole etmeli. Aynı şekilde yakınları yurtdışından gelen vatandaşlarımız da bu süre zarfında ziyaretten kaçınmalı. Ayrıca mümkün olan en az kişiyle temas kurmalıyız. Sosyal mesafeyi korumalı ve gerekmedikçe evden çıkmamalıyız. Aynı zamanda bu olağanüstü sürecin bilincinde olarak, zorunda kalmadıkça sağlık kuruluşlarını meşgul etmemeliyiz. Tedbirli olurken panik, telaş yapmamayı başarmalıyız. Her zamankinden daha duyarlı hareket ederek, alacağımız önlemlerle sağlık çalışanlarına destek olmamız gerektiğini aklımızda tutmalıyız” diye konuştu. 

 
1000
icon
Cifteler li 24 Mart 2020 17:06

Ellerimizi yikamaktan yoruldum. Allahim tez zamanda bu illeti yok et.kullarin olarak yalvaryoruz sana..

1 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat