alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisarlılar Kısıtlamanın Hafifletilmesi İle Kendilerini Sokağa Attı

Videoyu Aç Afyonkarahisarlılar Kısıtlamanın Hafifletilmesi İle Kendilerini Sokağa Attı
A
a

Afyonkarahisar’Da Korona Virüs Tedbirleri Kapsamında Kısıtlamaların Hafifletilmesi İle Vatandaşları Kendisini Sokağa Atarak, Park Ve Bahçelere Akın Etti. 20 Yaş Altına Uygulanan Saat Kısıtlamasının Da Sona Ermesi İse En Çok Çocuklara Yararken, Minikleri Buldukları Her Yerde Oyun Oynayarak Adeta Evde Kaldıkları Zamanların Acısını Çıkardı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da korona virüs tedbirleri kapsamında kısıtlamaların hafifletilmesi ile vatandaşları kendisini sokağa atarak, park ve bahçelere akın etti. 20 yaş altına uygulanan saat kısıtlamasının da sona ermesi ise en çok çocuklara yararken, minikleri buldukları her yerde oyun oynayarak adeta evde kaldıkları zamanların acısını çıkardı.
Covit-19 pandemi sürecinde risk sıralamasında sarı kentler arasında bulunan Afyonkarahisar’da 65 yaş ve üstü ile 20 yaş ve altındakilere uygulanan kısıtlamanın kaldırılması ile vatandaşların büyük çoğun deyim yerindeyse kendisini dışarı attı. Güzel havayı da fırsat bilen vatandaşlar park ve bahçelere akın etti. Uzun süredir istedikleri gibi görüşemeyen yaşlı nüfus park ve bahçelerde bank sohbetleri yaparken çocuklar ise boş buldukları her yerde oyunlar oynadı. Yaşlılar ve gençler kısıtlamaların hafifletilmesi ile adeta evde kaldıkları zamanların acısını çıkardı.
Normalleşme sürecini olumlu karşılayan vatandaşlar yine de artan vaka sayılarından dolayı tedirgin olduklarını ifade ederek, geleceğe dair endişeli olduklarını dile getirdiler. Normalleşmenin iyi odluğunu kaydeden vatandaşlar hayatın normal seyrine dönmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirtirken bazı vatandaşlar ise kurallara fazla uyulmamasından dolayı kısıtlamaların geri geleceğine inandıklarını vurguladılar.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat