alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisar Olağanüstü Kuraklık Tehlikesi Altında

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar Olağanüstü Kuraklık Tehlikesi Altında
A
a

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tarafından Yayımlanan 3 Aylık Kuraklık Haritasında Afyonkarahisar’In Tümü ‘Olağanüstü Kuraklık' Tehlikesi Altında Olması Dikkat Çekti.

Sütiş Eskişehir
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 3 aylık kuraklık haritasında Afyonkarahisar’ın tümü ‘olağanüstü kuraklık’ tehlikesi altında olması dikkat çekti.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde güncel kuraklık haritalarını yayımladı. Standart Yağış İndeksi (SPI) metoduna göre hazırlanan 3 aylık haritada Afyonkarahisar’ın olağanüstü kuraklık durumu dikkat çekti. SPI esas olarak belirlenen zaman dilimi içinde ortalama yağış farkının standart sapmaya bölünmesi ile elde ediliyor. Afyonkarahisar, geçen yılın Ağustos ayından Ocak ayına kadar 6 aylık dönemi kapsayan haritada bir kısmı çok şiddetli, bir kısmı da şiddetli seviyelerinde değerlendirilirken, son 3 aylık dönem temel alınarak hazırlanan harita ise “olağanüstü kuraklık” tehlikesi altında değerlendirildi. Yayımlanan haritaya göre, Konya, Afyonkarahisar ve Ankara gibi şehirlerin büyük bir bölümünün “Olağanüstü kuraklık” tehlikesi altında olduğu belirlendi. İzmir, Aydın ve Antalya gibi şehirlerde ise kuraklık riski olmadığı açıklandı.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Esat 23 Şubat 2023 21:51

Afyon kRahisarli milletvekilleri bunu okusun göllrimiz kurudu çaresi yokmu sanki

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat