alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisar’In Rengarenk Tarihi Konakları Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’In Rengarenk Tarihi Konakları Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor
A
a

Karahisar Kalesi’Nin Çevresinde Bulunan Afyonkarahisar’In Rengarenk Tarihi Konakları, Yediden Yetmişe Herkesin İlgisini Çekerken Her Gün Yüzlerce Yerli Ve Yabancı Turist Bu Evleri Gezerek Fotoğraf Çektiriyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Karahisar Kalesi’nin çevresinde bulunan Afyonkarahisar’ın rengarenk tarihi konakları, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekerken her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist bu sokakları gezerek fotoğraf çektiriyor.
Afyonkrahisar’da bulunan ve asırlardır halen dimdik ayakta duran ahşap tarihi konaklar görenleri kendine hayran bırakıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aslına uygun olarak restore edilerek turizme kazandırılan tarihi konaklar halen daha geçmişin izlerini taşıyor.
Osmanlı döneminin ahşap oyma sanatı ile saman kum ve topraktan oluşan özel bir harç ile sıvanarak bugün rengarenk bir görünüme bürünen tarihi evlerde bir yandan bölge halkı yaşamını sürdürürken diğer yandan da bölgeye ziyarete gelen turistlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.
Afyonkarahisar’da 2017 yılından bu yana 130 tarihi konak restore edilirken, çalışmalar halen daha devam ediyor.
Tarihi konakları görünce hayran kaldıklarını belirten ki arkadaş, kalenin eteklerinde rengarenk evleri görünce hemen telefonlarına sarılıp fotoğraf çektiklerini söylediler.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat