alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisar’Daki Camilerde Ayasofya İçin Şükür Duaları Edildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Daki Camilerde Ayasofya İçin Şükür Duaları Edildi
A
a

Ayasofya-İ Kebir Cami-İ Şerifi'nin İbadete Açılmasının Ardından Afyonkarahisar’Da Camilerde Hutbede Ayasofya Vurgusu Yapıldı. Cuma Namazı Öncesi İse Ayasofya-İ Kebir Cami-İ Şerifi'nin İbadete Açılması Nedeniyle Dualar Edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılması sebebi ile Afyonkarahisar’daki camilerde okunan hutbede Ayasofya vurgusu yapılırken, cemaat şükür duası etti.
86 yıl aradan sonra kılınan Cuma namazıyla yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için Afyonkarahisar’daki camilerde dualar edildi. Ayasofya’nın önemine vurgu yapıldığı hutbede, “Bugün, Ayasofya’nın kubbelerinde yeniden tekbir, tehlil ve salavatların yankılandığı, minarelerinden ezan ve salaların yükseldiği gündür. Evlad-ı Fatih Han’ın hasreti, ulu mabedin sessizliği sona eriyor. Ayasofya Cami-i Şerifi bu gün yeniden mümin ve muvahhit cemaatine kavuşuyor. Bizleri böyle şerefli ve tarihî bir günde bir araya getiren Rabbimize sonsuz hamdu senalar olsun. Ayasofya, asırlar öncesinden gelen gül rengi bir muştudur. Ayasofya, fethin nişanesi ve kıyamete kadar cami olması kaydıyla onu vakfeden Fatih’in emanetidir. Bu nadide emanetin cemaatine kavuşması için dünden bugüne canla başla emek veren büyüklerimize, ilim ve fikir insanlarımıza, irfan ve ihsan öncülerimize, tüm kardeşlerimize selam olsun” denildi.
Hutbenin ardından Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’n ibadete açılması sebebi ile cemaat tarafından şükür duası edildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat