alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisar’Da Yaya Güvenliği Uygulaması Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Yaya Güvenliği Uygulaması Yapıldı
A
a

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’Nın Da Katılımıyla İçişleri Bakanlığının 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' İle “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” Projeleri Kapsamında Afyonkarahisar'da "Yaya Güvenliği" Uygulaması Gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’nın da katılımıyla İçişleri Bakanlığının ’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ ile “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” projeleri çerçevesinde Afyonkarahisar’da "Yaya Güvenliği" uygulaması gerçekleştirildi.
Kent merkezi Selçuklu Mahallesi’ndeki yaya geçidinde yapılan uygulamaya Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’da katıldı. Kırmızı düdük dağıtılan ilkokul öğrencilerinin ellerindeki pankartlarla yolun karşısına geçti. Yiğitbaşı ile öğrenciler, emniyet ve jandarma ekiplerince önlem alınan trafikte duran araç sürücülerine bilgilendirme de bulundu, broşür dağıttı.
Öğrencilerin yaya kurallarını bildiğini aktaran Vali Yiğitbaşı, “Bütün yaya kurallarını biliyorlar, çok iyi öğrenmişler. Ama bu konuyu yetişkinlerimiz ve sürücülerimizin de öğrenmesi gerekiyor. Yayaların bilinçli olduğu kadar onların da bilinçli olması gerekiyor” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat