alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisar’Da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başladı
A
a

Gençlik Ve Spor Bakanlığı İle Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Tarafından Her Yaştan İnsanın Spor Yapabileceği Şekilde Düzenli Fiziksel Aktivitelerin Oluşturulmasını Özendirmek Ve Yeni Bireylerin Spora Kazandırılması İçin Farkındalık Oluşturmak Amacıyla Düzenlenen ''Amatör Spor Haftası'' Etkinlikleri Afyonkarahisar’Da Başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek ve yeni bireylerin spora kazandırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Afyonkarahisar’da başladı.
Amatör Spor Haftası, her yıl olduğu gibi bu yıl da sportif etkinlikler ile dopdolu geçecek. 7 Ekim’de Afyonkarahisar Zafer Meydanı’ndan başlayacak olan kortej yürüyüşü, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda son bulacak ve spor salonunda yapılacak açılış töreniyle yapılacak. Etkinlikler kapsamında 3 bin yıllık tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran, yapılan çalışmalarla adeta küllerinden yeniden doğan Frig Vadisi içerisinde bulunan Ayazini Köyü ve Emre Gölü’ne bir bisiklet turu düzenlenecek. 9 Ekim 2021 tarihinde Ayazini köyü-Emre Gölü’ne düzenlenecek olan bisiklet turu saat 11.30’da başlayacak. Bisiklet turu için vatandaşların 9 Ekim’de Zafer Meydanı’nda toplanmaları gerektiği açıklandı. Etkinliklerin hafta boyunca devam edeceği kaydedildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat