alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyonkarahisar’Da ‘Tam Kapanma’ Meyvesini Verdi, Vaka Sayıları Yarı Yarıya Düştü

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da ‘Tam Kapanma’ Meyvesini Verdi, Vaka Sayıları Yarı Yarıya Düştü
A
a

Yurt Genelinde Olduğu Gibi Afyonkarahisar’Da Da Yaklaşık 10 Gündür Uygulanan Tam Kapanma Meyvelerini Vermeye Başlarken, Sağlık Bakanlığı’Nın Son Açıkladığı Korona Virüs Haritasında 3 Bin Olan Vaka Sayıları Kentte Yaklaşık Bin 600’Lere Kadar Düştü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da yaklaşık 10 gündür uygulanan tam kapanma meyvelerini vermeye başlarken, Sağlık Bakanlığı’nın son açıkladığı korona virüs haritasında 3 bin olan vaka sayıları kentte yaklaşık bin 600’lere kadar düştü.
Kentte korona virüs (Covid-19) pozitif vaka sayısı, geçtiğimiz haftalara göre azalışa geçti. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı Türkiye geneli haftalık vaka sayısı tablosuna göre kentte vaka sayısı bu hafta yüz binde 212,64 olarak gerçekleşti. Bakanlığında açıkladığı bir önceki vaka sayısı ise yüz binde 417.1’idi. 1-7 Mayıs arasında açıklanan verilere göre kentte yaklaşık bin 600 vaka olduğu görülürken, bunlardan yaklaşık 80’ninin ise hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi. Açıklanan vaka sayılarına göre tam kapanmanın etkisi gösterdiği ve vaka sayılarının yaklaşık 2 ay önceki seviyelere düştüğü de kaydedildi.
Korona virüs vakalarının düşmesini sevindirici bulan vatandaşlar maske, hijyen ve sosyal mesafe gibi kurallara uyulduğu müddetçe virüsün üstesinden gelinebileceğini belirttiler.
Öte yandan, yaklaşık bin 600 olan korona virüs pozitif ya da temaslı kişilerin büyük çoğunluğun evlerinde karantina da oldukları da öğrenildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat