alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Afyon’Un Yöresel Yemeklerini Minikler Tanıttı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyon’Un Yöresel Yemeklerini Minikler Tanıttı
A
a

Afyonkarahisar Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Minik Bilginler Anasınıfı Öğretmeni Gökçen Postalcıoğlu; Sınıf Velileri İle Birlikte "Yöresel Afyonkarahisar Ev Yemekleri" Etkinliğine İmza Attılar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu Minik Bilginler Anasınıfı öğretmeni Gökçen Postalcıoğlu; sınıf velileri ile birlikte "Yöresel Afyonkarahisar Ev Yemekleri" etkinliğine imza attılar.
Anasınıfı Öğretmeni Gökçen Postalcıoğlu’nun koordinatörlüğünde yapılan etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Abdullah Demir ve müdür yardımcıları katıldı. Postalcıoğlu, etkinlikte öğrencilerine Afyonkarahisar’ın yöresel yemek kültürünü tanıttı. Yöresel tanıtım organizasyonunun da yapıldığı etkinlikte, Anasınıfı öğretmeni Postalcıoğlu; ana sınıfını yöresel kıyafetler ve eski otantik eşyalar ile süslemeyi de unutmadı. Gerçekleşen etkinlikte Minik Bilginler sınıfı öğrencileri, geleneksel giysileri ve eşyaları görerek öğrenmiş oldu. Afyonkarahisar’ın ana yemeklerinden olan Afyon kebabı, keşkek, göce köftesi, bamya, patlıcan böreği, patlıcan musakka, etli ve zeytinyağlı sarma, mercimekli patatesli bükme, pakmayalı bükme, üstü kaymaklı ekmek kadayıfı, pirinç unu muhallebi, kalbura bastı yapılan yemekler arasında yer aldı. Folklor ekibinin Afyonkarahisar ezgileri ile oynadığı oyun sonrası; Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Okul Müdürü Abdullah Demir ve müdür yardımcısının katılımı ile oluşan protokol ile sınıf velilerine yemekler ikram edildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat