alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

3 bin 300 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye gitti

Videoyu Aç 3 bin 300 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye gitti
A
a

İzmir'in Aliağa ilçesindeki sanayi tesisinde çalışan 3 bin 300 işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle şehirdeki farklı hastanelere gitti. Çalışanlardan 200'ünün tedavisi devam ediyor.

İzmir İl Sağlık Müdürü Bediha Salnur, Aliağa ilçesindeki bir sanayi tesisinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere 3 bin 300 civarında başvuru olduğunu, 200'e yakın kişinin tedavisinin hastanelerde sürdüğünü belirtti.


İŞÇİLER, KARIN AĞRISI, BAŞ DÖNMESİ ŞİKAYETİ İLE HASTANELERE GİDİYOR

Salnur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki bir sanayi tesisinde salı akşamı yemek yedikten sonra bazı işçilerin karın ağrısı, baş dönmesi ve ateş şikayetiyle son 3 gündür hastanelere başvurduğunu hatırlattı.


"VEFAT GİBİ KÖTÜ BİR OLAY SÖZ KONUSU DEĞİL"

Hastaneye başvuranların tedavilerin yakından takip ettiklerini belirten Salnur, şunları kaydetti:

"İzmir'in farklı hastanelerine 3 bin 300 civarında başvuru oldu. Tabii bunun içerisinde birden fazla kez hastanelere gidenler de var. 200'e yakın kişinin tedavisi hastanelerde sürüyor. Hastalarımızın hayati tehlikesi yok ama sıvı kaybı, tansiyon düşüklüğü ve ateş nedeniyle tedavileri devam ediyor. Birilerinin ortaya attığı gibi olaydan dolayı vefat gibi kötü bir olay söz konusu değil."
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel